Przepis na życie powieść

Książka napisana na podstawie scenariusza jednego z popularnych seriali - "Przepisu na życie".

Ance wali się poukładany dotąd świat. Traci pracę, zdradza ją mąż, który ostatecznie żąda rozwodu, a na koniec okazuje się, że jest z nim w ciąży. Do tego nastoletnia córka i zwariowana matka ze swoimi przyjaciółmi.

Anka robi wszystko, aby jej życie ułożyło się na nowo. Robi wszystko, żeby miała w ogóle za co żyć. W czym znajduje pocieszenie i pomoc? W swojej długoletniej pasji, czyli w gotowaniu.

Książka wiernie trzyma się scenariusza, jednak nie zawiera wszystkich perypetii Anki - kończy się na długo przed zakończeniem serialu.

Autorką książki jest pani Agnieszka Pilaszewska, która stworzyła scenariusz do serialu o tym samym tytule. Znana jest z ról serialowych oraz filmowych. Ostatnimi czasy realizuje się jako scenarzystka.

Informacje dodatkowe o Przepis na życie powieść:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2012-11-28
ISBN: 978-83-08-05009-5

Kup książkę Przepis na życie powieść

Przepis na życie powieść - opinie o książce

Z tego, co pamiętam przeczytana przeze mnie powieść autorstwa Pani Agnieszki Pilaszewskiej pt. '' Przepis na życie '' zwróciła właściwie to moją uwagę pod każdym możliwym czytelniczym upodobaniem, jak również tym serialowym.

Główna bohaterka Anka nie ma co prawda łatwego życia zawodowego i prywatnego. Może za to liczyć na pomoc ze strony przyjaciółki Poli, mamy Ireny oraz córki Manii, które gotowe są nieść zawsze jej pomoc w każdej zaistniałej dla niej sytuacji.

Niezwykłe było dla mnie w tej powieści zaprezentowanie przez autorkę barwnych bohaterów, którzy są i byli dla mnie jedną wielką i nieodgadnioną tajemniczą zagadką trzymającą w mocnym napięciu zdarzeń do samego jego końca.

Powieść ta mi się spodobała, gdyż mogłam porównać znakomicie i trafnie dobraną obsadę aktorską w serialu, która zagrała w nim znakomicie.

Można się z łatwością o tym przekonać, że życie przed 40 bywa niespodzianką dla wielu z nas, ale stawia za to wiele znaków zapytania, co będzie, potem gdy należy przeżyć je na nowo brzemię czegoś, co jest początkiem sposobu czy jest ono warte bądź też nie?

Zwróciłam szczególną uwagę podczas czytania powieści autorstwa Pani Agnieszki Pilaszewskiej pt. '' Przepis na życie '' na zbudowaną przez nią konstrukcję zdaniową w dialogach, w zachowaniu bohaterów, którzy żyją w świecie, gdzie praktycznie zmienia się on, jak w kalejdoskopie cały czas, a nowi bohaterowie będą odrywali zawodowe połączone podwójne role, ale czy jej podołają, tego należy, się dowiedzieć czytając tę powieść.

Czy uda się odnaleźć jeszcze szczęście tym bohaterom, którzy na nie zasługują w dążeniu do niego, aby czuć zadowolenie z życia wraz z na czele jego smakami i urokami, jakie ono przynosi na co dzień?

Jestem zadowolona z tego powodu, że czytając, tę powieść spędziłam, mile czas przeżywając, wraz wspólnie z bohaterami ich życiowe wzloty i upadki obserwując wiernie to, co jest jeszcze do wykonania przed nimi.

Dla kulinarnych koneserów dobrego jedzenia znajdą się również przepisy na frykasy.

Warto przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-02-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Książka napisana na podstawie scenariusza do filmu o tym samym tytule. Głównej bohaterce Ance wali się świat. Mąż zostawia ją w momencie, gdy ta zachodzi z nim w drugą ciążę. Na początku byłam sceptyczna co do czytania książki, której akcję już znam, ale później okazało się, że akcja wciąga. Polecam.
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2014-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Z serii "lekkie, łatwe i przyjemne". Do dzieł ambitnych z pewnością się nie zalicza, ale przyjemnie się czyta. Historia ze sporą dawką humoru. Smaczku dodają bardzo apetycznie wyglądające przepisy kulinarne. Sympatyczna lektura.
Avatar użytkownika - chemasia
chemasia