Najnowsze informacje o drugim sezonie wiedźmina i o serialu „The Witcher: Blood Origin"

Data: 2021-04-07 13:00:08 Autor: Przemysław Garczyński

Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialowej adaptacji Wiedźmina, kręconego przez ekipę Netflix. Wiemy też nieco więcej o obsadzie, ale także fabule i ciekawostkach dotyczących serialu „The Witcher: Blood Origin", którego akcja również toczy się w świecie Wiedźmina Geralta.

Obrazek w treści

  • Koniec zdjęć do drugiego sezonu serialu „Wiedźmin" Netflixa
  • Prawdopodobnie premiera serialu nastąpi jeszcze w tym roku. 
  • Znamy pierwsze szczegóły dotyczące fabuły serialu
  • Dostaliśmy też więcej informacji o produkcji The Witcher: Blood Origin – spin-offie Wiedźmina, którego akcja toczy się 1000 lat przed wydarzeniami opisanymi w sadze Andrzeja Sapkowskiego

W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących premier nowych seriali ze świata Wiedźmina.

Jak informuje Netflix, zdjęcia do produkcji trwały 158 dni. W tym czasie około 1200 członków ekipy filmowej oraz 89 członków obsady serialu odwiedziło aż 15 lokalizacji, znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii. Producenci postanowili zaskoczyć fanów, udostępniając specjalny materiał filmowy z planu, który można obejrzeć poniżej:

2 sezon Wiedźmina – opis serialu

2 sezon Wiedźmina ma być oparty na powieści Krew elfówTytułowy Wiedźmin, czyli Geralt z Rivii jest pewien, że Yennefer poniosła śmierć podczas bitwy o Wzgórze Sodden. Zabiera więc księżniczkę Cirillę ze sobą, w miejsce, które uważa za najbezpieczniejsze na świecie - swój dziecinny dom, znajdujący się w Kaer Morhen. 

Gdy na zewnątrz trwa zacięta walka o władzę na Kontynencie, w której udział biorą nie tylko ludzie i królowie, ale także demony i elfy, Geralt staje przed o wiele trudniejszym wyzwaniem. Musi chronić Cirillę przed niebezpieczną, tajemniczą mocą, jaką dziewczyna skrywa w sobie.

Czytaj również: "Wiedźmin" sezon 2 – wszystkie informacje

Wiedźmin – sezon 2 – obsada serialu

Nie ulega wątpliwości, że w serialu powinien pojawić się ponownie Henry Cavill jako tytułowy Wiedźmin. Wiemy też, że postać Jaskra ponownie zagra Joey Batey, a Anna Shaffer pojawi się na ekranie jako Triss. Co więcej, Kim Bodnia ma wcielić się w rolę Vesemira, Paul Bullion - Lamberta, a Yasen Atoura - Coen. Oprócz nich ujrzymy także takich aktorów, jak Joel Adrian, Kristofer Hivju, Mecia Simson, Thue Ersted Rasmussen, Aisha Fabienne Ross oraz Agnes Bjorn.

Wiedźmin – sezon 2 – kiedy premiera?

Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery 2 sezonu Wiedźmina, jednak wszystko wskazuje na to, że może ona nastąpić jeszcze w roku 2021. 

The Witcher. Blood Origin – opis serialu

Wiemy też więcej o innym serialu, którego akcja osadzona jest w świecie Wiedźmina. Chodzi o produkcję The Witcher. Blood Origin. Jak mówią producenci, ma ona przedstawiać historię, która wydarzyła się 1200 lat przed wydarzeniami znanymi nam z Wiedźmina. Akcja toczyć się będzie w świecie elfów, poznamy historię pochodzenia i losów pierwszego Wiedźmina. Dowiemy się także, w jaki sposób doszło do “Koniunkcji Sfer”, czyli połączenia ze sobą świata ludzi, elfów i potworów.

The Witcher: Blood Origin będzie mieć sześć odcinków.

The Witcher: Blood origin – obsada serialu

Do tej pory ogłoszono zaledwie dwie role. Laurence O'Fuarain wcieli się w postać Fjalla, urodzonego w klanie wojowników. Mężczyzna nosi w sercu zadrę i dąży do odkupienia, co sprawia, że będzie walczyć, póki starczy mu sił.

Jodie Turner-Smith z kolei wcieli się w postać Éile, niesamowitej wojowniczki o głosie bogini, która porzuciła swój klan i posadę strażniczki tylko po to, by pójść za głosem serca. Wskutek podjętych decyzji została wędrowną śpiewaczką. Kiedy jednak na Kontynencie zaczyna się dziać źle, Éile ponownie musi chwycić za miecz.

Czytaj również: Obejrzyjcie rosyjską adaptację „Władcy Pierścieni"!

Producentką wykonawczą jest Lauren Schmidt Hissrich. Oprócz niej, do grona producentów wykonawczych zaliczają się również Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub oraz Jarosław Sawko. Konsultantem kreatywnym serialu jest Andrzej Sapkowski.

The Witcher: Blood Origin – kiedy premiera na Netflix?

Na dzień dzisiejszy nie znana nam jest dokładna data premiery serialu The Witcher: Blood Origin. Wczesny etap prac sugeruje jednak, że nie nastąpi to wcześniej niż w 2022 roku.

O dokładnej dacie pojawienia się odcinków drugiego sezonu Wiedźmina na platformie Netflix, także premierze zwiastuna, będzie oczywiście informować. 

Czytaj również: Wiedźmin – w jakiej kolejności czytać książki?

Netflix także i tym razem z pewnością przyciągnie przed ekrany odbiorników nie tylko miłośników świata, wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, ale także osoby, które zaintrygowane pierwszym sezonem serialu, dopiero odkrywają to fikcyjne uniwersum.

Wiedźmin – książki

Cała saga przygód Geralta z Rivii, będącego tytułowym Wiedźminem powstałą pierwotnie jako cykl książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Dla tych z Was, którzy nie mieli wcześniej styczności z Wiedźminem, a także osobom, które zamierzają odświeżyć sobie treść książek, proponujemy lekturę pierwszego tomu, zatytułowanego Ostatnie życzenie.

Książkę „Ostatnie życzenie” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Opowieści ze świata Wiedźmina
praca zbiorowa3
Okładka książki - Opowieści ze świata Wiedźmina

Hołd dla Andrzeja Sapkowskiego i jego świata wiedźmina, złożony przez najlepszych pisarzy rosyjskich i ukraińskich: Nik Pierumow Olesandr Zołotko Maria...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik
Człowiek w drodze
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje