"Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz" - film dokumentalny o potworach i bestiach w drugim sezonie Wiedźmina

Data: 2022-08-23 10:33:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Netflix dwoi się i troi by umilić swoim użytkownikom czekania na trzeci już sezon Wiedźmina. Uciążliwość oczekiwania na serial mogą nieco złagodzić filmy dokumentalne skupiające się na świecie Wiedźmina, przedstawiające tym razem wiedźminowskie potwory. 

Obrazek w treści "Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz" - film dokumentalny o potworach i bestiach w drugim sezonie Wiedźmina  [jpg] Zdjęcie: Netflix

Na Netflix debiutuje kolejna taka produkcja, która z Wiedźminem, a dokładnie  seriale Wiedźmin od Netfliksa ma wiele do czynienia. Swoją premierę ma bowiem film dokumentalny, który przedstawia wszelakie potwory jakie znaleźć możemy w serialu, w drugim jego sezonie. Dziś premiera Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz.

Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz – opis filmu 

Film Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz to kolejny film dokumentalny zrealizowany przez Netfliksa, który tym razem przybliża nam potwory i bestie jakie mogliśmy oglądać w drugim sezonie jednego z najbardziej popularnych seriali Netfliksa. 

Czytaj również:  Premiery Netflixa w sierpniu 2022. Nowe filmy i seriale na Netflixie

W emocjonującym dokumencie poznamy pochodzenie i znaczenie wielu bestii, takich jak bruxa, leszy, czy Dziki Gon. Film przybliży ich genezę znajdując lub wykluczając podobieństwo w mitach, legendach i podaniach. 

Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz – gdzie można obejrzeć serial

Film Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz to kolejna oryginalna produkcja stworzona dla platformy Netflix, mająca na celu powiększenie i rozwinięcie uniwersum serialowego. Film będący emocjonalną, mroczną opowieścią dokumentalną debiutuje na Netflix. 

Czytaj również: „Wiedźmin 3”: Wstrzymano prace nad serialem. Henry Cavill ma koronawirusa

Premiera przewidziana jest na 23 sierpnia 2022 roku. Film trafi na Netflix w tradycyjnych godzinach porannych. 

Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz – opinie o filmie

Film Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz może przypaść do gustu przede wszystkim fanom produkcji dokumentalnych. Przede wszystkim spodoba się widzom nie tylko lubiącym prozę Andrzeja Sapkowskiego, ale oglądającym ową serialową opowieść na Netfliksie. 

Czytaj również: Luke Skywalker w „Sandmanie” od Netflixa. Kogo zagra Mark Hamill?

Spodobać się może także zwolennikom filmu Wiedźmin: Zmora wilka, ale i użytkownikom platformy, który oglądali już inny serial dokumentalny w uniwersum Wiedźmina Zmora wilka: Bestairiusz.

Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz – książki

Film Wiedźmin: Sezon 2: Bestiariusz to produkcja, która bazuje na serialu Wiedźmin, na drugim jego sezonie, przybliżając nam potwory w nim zawarte i umilając oczekiwanie na sezon trzeci, który wszystko wskazuje, zostaje opóźniony. Jest to także produkcja bazująca na prozie Andrzeja Sapkowskiego, na Wiedźmin. Gra wyobraźni

Dostępnych jest jednak kilka innych dzieł literackich, które opowiadają o świecie Wiedźmina. Wśród nich znajdziemy publikację Wiedźmin. Historia fenomenu czy kompendium wiedzy o popularnych grach CD Project Wiedźmin. Kompendium o świecie gier. My natomiast polecamy inną książkę zatytułowaną Wiedźmin. Szpony i kły.

Książkę "Wiedźmin. Szpony i kły" wydawnictwa SuperNowa można kupić taniej poniżej: 

Tagi: netflix, filmu dokumentalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje