Luke Skywalker w „Sandmanie” od Netflixa. Kogo zagra Mark Hamill?

Data: 2022-08-02 09:17:48 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Na tegorocznym Geeked Weeku Neil Gainam zdradził, że Mervynowi Dyniogłowemu głosu udzieli aktor znany z Gwiezdnych Wojen – Mark Hamill. Niedawno w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie tej postaci!

Obrazek w treści Luke Skywalker w „Sandmanie” od Netflixa. Kogo zagra Mark Hamill?  [jpg]
fot. Netflix

Sandman to wydawany w latach 1989-1996 cykl komiksów, którego autorem jest Neil GaimanW 2019 roku dowiedzieliśmy się, że Netflix wykupił prawa do ekranizacji serii. Możliwe, że będzie to kolejny po Stranger Things, Sex Education czy Wiedźminie hit platformy streamingowej. Pierwszy odcinek m mieć premierę już 5 sierpnia, a teraz ujawniono kolejne ciekawostki na temat serialu.

Mark Hamill jako Mervyn Dyniogłowy w Sandmanie

Mark Hamill to aktor, któremu największą popularność przyniósł udział w filmach z serii Gwiezdnych Wojen. Na przestrzeni lat grał rolę protagonisty i jednego z głównych bohaterów – Luke'a Skywalkera. Chociaż najmocniej jest powiązany z franczyzą Star Wars, to jednak brał udział też w innych projektach. W przeszłości aktor zajmował się m.in. dubbingiem postaci Jokera w animowanym serialu Batman: Zabójczy żart.

Może cię także zainteresować:

Tym razem ponownie usłyszymy jedynie głos Hamilla, a to za sprawą postaci Mervyna Dyniogłowego, którą zagrać ma w serialu Sandman. Bohater zamieszkuje Śnienie i z wyglądu przypomina stracha na wróble, zamiast głowy posiadając wydrążoną dynię. Twórca komiksów i producent, Neil Gaiman, na panelu tegorocznego Geeked Weeku o roli Marka Hamilla i samej postaci powiedział tak: 

Jego Mervyn jest przezabawny. W komiksie z jednej strony Mervyn zawsze był taką komiczną odskocznią, a z drugiej głosem rozsądku.

Chociaż Mervyn Dyniogłowy pojawił się już w pierwszym oficjalnym zwiastunie serialu, to całkiem niedawno w sieci pojawiło się dodatkowe zdjęcie, na którym znacznie lepiej widać tę postać. Możecie je zobaczyć poniżej:

Kolejny hit Netflixa?

Sandman to kolejna wysokobudżetowa produkcja Netflixa. Może się okazać jednym z największych hitów platformy! Nie zapominajmy jednak, że wszystko zaczęło się od serii komiksów, których autorem jest brytyjski pisarz i scenarzysta Neil Gaiman.

Netflixowy Sandman stanowi ekranizację trzech pierwszych tomów serii, czyli: Sandman: Preludia i nokturny, Sandman: Sen sprawiedliwych oraz Sandman: Nadzieja w piekle. Możliwe, że po premierze serialu wydawnictwo zdecyduje się na wznowienie trudnodostępnego cyklu. Aktualnie nigdzie nie da się dostać wyżej wymienionych części. Na rynku są dostępne tylko publikacje, które nie wchodzą w skład oryginalnej serii. Przykładem takiego zeszytu jest Sandman. Noce nieskończone, w którym akcja dzieje się po wydarzeniach przedstawionych w 10 tomie komiksowego cyklu.

Komiks jest dostępny w wielu popularnych sklepach i księgarniach internetowych:

Tagi: Sandman,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sandman Noce nieskończone
Neil Gaiman0
Okładka książki - Sandman  Noce nieskończone

Jeszcze jedno spojrzenie na świat Władcy Snów - Sandmana. Nieprzeciętne scenariusze wspaniałego pisarza Neila Gaimana znakomicie dopełniają...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje