„Sex Education”: Prace nad 4 sezonem serialu już wkrótce!

Data: 2022-07-06 12:46:16 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już od jakiegoś czasu wiemy, że topowa produkcja Netflixa ma wrócić z czwartym sezonem. Jeden z aktorów zdradził, kiedy dokładnie ruszają zdjęcia do serialu Sex Education. Na premierę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Obrazek w treści „Sex Education”: Prace nad 4 sezonem serialu już wkrótce! [jpg]
fot. kadr z 3 sezonu serialu / Sam Taylor/Netflix

Sex Education to brytyjski serial, który zadebiutował w 2019 roku. Chociaż początkowo wzbudził sporo kontrowersji, to szybko stał się jedną z flagowych produkcji streamingowego giganta. Ten komediodramat stworzony przez Laurie Nunn jest chętnie oglądany zarówno przez nastoletnich, jak i dorosłych widzów. 

Sex Education 4 – prace nad nowym sezonem rozpoczną się tego lata

Asa Butterfield, grający rolę Otisa w popularnej produkcji Netflixa, ostatnio udzielał wywiadu serwisowi Discussing Film. Główna część rozmowy była poświęcona Flux Gourmet, czyli czarnej komedii, w której w ostatnim czasie zaangażowany był aktor. Przy okazji rozmowy, pojawiła się jednak wzmianka na temat kolejnej serii Sex Education. Już wcześniej wiadome było, że czwarty sezon produkcji zostanie zrealizowany. Teraz aktor potwierdził, że prace faktycznie trwają i — jego zdaniem — w ciągu najbliższych trzech miesięcy obsada ponownie trafić ma na plan serialu. Najpóźniej więc zdjęcia ruszą pod koniec września lub na początku października. 

czytaj także:  2 sezon „Książąt’ jeszcze w tym roku na Netfliksie. Ujawniono zdjęcia!

Wiemy też, że serial będzie kręcony w pięknej i malowniczej Walii, w której znajduje się najwięcej zamków, pałaców i twierdz na kilometr kwadratowy. Obsada się nie zmienia, co oznacza, że postaci grane przez Gillian Anderson, Ncuti Gatwę i Emmę Mackey nie znikają z ekranu.

czytaj także:  „Stranger Things 4” część 2 – tak skończył się 4 sezon serialu!

Przypomnijmy, że dwie pierwsze serie zadebiutowały w styczniu. Zdjęcia do trzeciej serii zostały opóźnione przez pandemię koronawirusa. Produkcję można więc było oglądać dopiero we wrześniu. Jeśli teraz nie pojawią się żadne przeszkody w postaci globalnej pandemii, to prawdopodobnie czwarty sezon również będzie można oglądać już na początku 2023 roku. 

O czym będzie kolejna odsłona „Sex Education”?

W pierwszym sezonie Sex Education dopiero poznawaliśmy bohaterów. Jednym z nich był szesnastoletni Otis, syn seksuolożki. Chłopak wspólnie z buntowniczą Meave otworzył szkolą poradnię seksualną. Pomagali różnym osobom i dawali naprawdę cenne wskazówki na temat życia seksualnego. Serial wzbudził spore kontrowersje, jednak mimo wszystko trafił do wielu osób i trafnie oddał dynamikę relacji międzyludzkich. W recenzji pierwszego sezonu możemy przeczytać:

Serial przedstawia, jak ważną rolę w edukacji seksualnej odgrywa mówienie o własnej seksualności, ale także słuchanie drugiej osoby, partnera w relacji. To także historia o tolerancji, odmienności i zachowywaniu szkolnych pozorów.

W drugiej i trzeciej serii dalej śledzimy tych samych bohaterów. Pojawiają się nowe problemy zarówno w sferze seksualnej, jak i miłosnej. Nie brakuje wzruszeń, pożegnań i nastoletnich dramatów. Dodatkowo w trzecim sezonie nastolatkowie muszą mierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością: nowy dyrektor wprowadził sporo zmian do szkoły, a dodatkowo toaleta, w której Otis i Meave udzielali porad, została zniszczona. 

Na razie nie wiemy, czego będzie dotyczyć czwarta seria serialu. Trzeci sezon zostawił sporo otwartych furtek. Niektóre z wątków uzupełniane zostały w książkach, które powstały na bazie serialu. Wśród nich znajduje się m.in. publikacja Katy Brichall Sex Education. Ruszamy na trip życia!.

Książkę kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

 

Tagi: Sex Education,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje