Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu

Książkę wzięłam do ręki nic po niej nie oczekiwając. Nie wiadomo dlaczego obudziłam się po kilku godzinach na ostatniej stronie z mętlikiem w głowie. Może to przez świetny styl autora gdzie kolejne zdanie płynnie łączyło się z poprzednim. Może to przez dialogi, ciekawe osoby z którymi przeprowadzał wywiady. Może to przez szczerość, wiele opinii z różnych stron. A może właśnie przez psychopatów.

Książka wzbudza przemyślenia na temat, gdzie teraz są w moim otoczeniu. Czy są oni dobrze potraktowani przez naukowców, psychiatrów i resztę szarych ludzi? Autor opowiada o wielu technikach, które były i sa stosowane na tej grupie ludzi. Niektóre wydawały się świetne, same superlatywy. A po kilku stronach czytania o nich - BUM - jednak były najgorszymi pomysłami na świecie. Poznajemy psychopatów. Osoby w dołku i na samym szczycie. Nie wiedziałam, czy im współczuć, czy się ich bać, z takim przekonaniem mówili o sobie.

Książka nasuwa też pytanie, ile z osób u władzy jest, choć w pewnym stopniu, niestailna psychicznie. Potocznie się mówi, że to szaleńcy. Po przeczytaniu tej pozycji będziecie się zastanawiać, jaka jest prawda.

Warte przeczytania, pomyślenia, zobaczenia. Niesamowity świat psychopatów wciąga, a jeśli nie... Może to z tobą jest coś nie tak?

Informacje dodatkowe o Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2014-09-10
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a opinię: Iseult

Zobacz opinie o książce Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu

Kup książkę Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu

#WstydźSię!
Jon Ronson0
Okładka ksiązki - #WstydźSię!

Nowa książka obecnego od wielu lat na listach bestsellerów Jona Ronsona – wciągająca i błyskotliwa opowieść o jednej z najbardziej niedocenianych...

Człowiek, który gapił się na kozy
Jon Ronson0
Okładka ksiązki - Człowiek, który gapił się na kozy

Wojna w Wietnamie. Podpułkownik Jim Channon wpada na pomysł stworzenia nowego modelu żołnierza - superwojownika wyposażonego w nadnaturalne zdolności,...