Wołanie grobu

Tom 4 cyklu Dr David Hunter

Yerbopoczytalni polecają:

W nawiązaniu do trzech pierwszych tomów cyklu spotkania z twórczością autora i poniższych słów :
„Prawdziwa uczta dla koneserów gatunku, którego danie w postaci „Chemii Śmierci” pobudzi kubki smakowe najbardziej wybrednego smakosza.
Tym razem po średnim aczkolwiek ciekawym trzecim tomie , autor ponownie nabrał rozpędu w fabule i serwuje nie lada emocje. David Huntera powraca do trybu z pierwszych dwóch tomów, który najbardziej mnie ujął.
Jak powiadają apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tym razem Simon Beckett nakarmił mnie swoją opowieścią do syta, zjadłem smacznie, a nawet zostawił bym ponownie wysoki napiwek 

„Wołanie grobu ”, to czwarty tom z cyklu z doktorem Davidem Hunterem.
„Ciekawie skonstruowana fabuła, akcja tocząca się w idealnym tempie, stopniowanie napięcia, świetne opisy miejsc zbrodni to jedynie namiastka tego co na nas czeka w tym utworze literackim.”

Po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów kiedy sięgnąłem po trzeci mam wrażenie że trochę dynamika całego cyklu spadła. Być może jest to celowe zagranie autora, by podkreślić zagubienie głównego bohatera, przytłoczenie wydarzeniami z poprzednich części. Czwarty to historia, która zdecydowanie wraca na właściwy tor i nabiera rozpędu  Zdecydowanie szybsze tempo niż w poprzedniej części sprawia chęć po kolejny tom cyklu. Autor również zdradzi trochę więcej szczegółów na temat tragicznie zmarłej żony i córki Davida Huntera i przybliży relacje rodziny.

Tym razem David Hunter, trafia do Dartmoor gdzie dołącza do grupy dochodzeniowej zajmującej się odnalezieniem zwłok ofiar seryjnego mordercy Jeromego Monka. Sam sprawca odsiaduje wyrok jednak decyduje się wskazać miejsca ukrytych zwłok. Ten dobry gest jego woli był jedynie nieudaną próbą odzyskania wolności. Po ośmiu latach Monk dopina swego i udaje mu się zbiec z więzienia. Na prośbę dawnej znajomej, z którą współtworzył grupę śledczą, David Hunter powraca do Dartmoor. To początek wydarzeń, których sam David nie mógł przewidzieć, a zarówno zaskoczą samego czytelnika.

„Wołanie grobu” to naprawdę pozycja godna uwagi dla miłośników kryminałów i thrillerów. Przede wszystkim jest świetną kontynuacją perypetii Davida Huntera. Historia jaką serwuje autor jest kolejnym dowodem na jego kunszt literacki . Zdecydowanie autor po mistrzowsku buduje napięcie i świetnie opisuje miejsca przebiegu akcji , dzięki czemu czytelnik może poczuć iż przemieszcza się wraz z Davidem Hunterem u boku.

Informacje dodatkowe o Wołanie grobu:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-05-10
Tytuł oryginału: The Calling of the Grave
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Dodał/a opinię: Paulina Sękala

Zobacz opinie o książce Wołanie grobu

Kup książkę Wołanie grobu

Dzień jak dzień
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Dzień jak dzień

Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników...

Zimne ognie
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Zimne ognie

Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna - niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;