Domek z kart

Ta książka sprawia,  że włosy stają dęba, a zwiedzanie muzeum już nigdy nie będzie takie samo

Dla Ann wyrwanie się z małego miasteczka to spełnienie marzeń. Nie może doczekać się stażu, który ma odbyć w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Niestety, na miejscu okazuje się, że staż nie dojdzie do skutku. Pracę w oddziale The Cloisters, muzealnym zespole klasztorów i ogrodów na okres wakacji proponuje jej Patrick, ekscentryczny badacz pasjonujący się kartami tarota. Ann przystaje na propozycję i od tego momentu jej życie zaczyna zmieniać się o 180 stopni. Co przyniesie przyjaźń z intrygującą i tajemniczą Rachel? Jakie tajemnice skrywa Leo, muzealny ogrodnik? Co łączy nową przyjaciółkę Ann, pracownika muzeum pasjonującego się niebezpiecznymi roślinami i Patricka, zafiksowanego na punkcje kart naukowca?

Kiedy Ann znajduje pochodzącą z XV wieku, uważaną za zaginioną kartę tarota, na jaw zaczynają wychodzić też prawdziwe twarze jej współpracowników. Mrok czai się w każdej szczelinie muzeum, a grono osób, którym można ufać, zawęża się.

To książka o toksycznych relacjach, niezdrowej rywalizacji, kłamstwach i manipulacjach. Główna bohaterka zostaje wplątana do świata tak innego niż to, w którym żyła dotychczas, że w pewnym momencie zachłystuje się nim, a presja osiągnięcia czegoś więcej staje się jej motorem napędowym. Dzieje się tak do tego stopnia, że traci ona orientację w tym, kto jest w tej całej zagmatwanej sytuacji dobry, a kto zły. A samotność i strach przed odkryciem prawdy zostają jej nieodłącznymi towarzyszami.

_

“Domek z kart” to niezwykle klimatyczny thriller. Ta książka łączy realia współczesne z vibem gotyckiej powieści grozy i numerologią.

_

Mimo iż akcja nie jest bardzo dynamiczna, to dzieje się tu bardzo dużo. Autorka poza fantastycznym pomysłem na historię mrożącą krew w żyłach zaserwowała solidną dawkę wiedzy związanej z kartami tarota i epoką renesansu.

_

Stare mury muzeum, niebezpieczna gra, tajemnicze karty, dla których inni są zdolni zabić, oniryczność, poplątane relacje międzyludzkie, niepokój. To wszystko znajdziecie w tym jakże udanym debiucie literackim Katy Hays.

_

Nie mogłabym pominąć swojego zachwytu nad przepięknym wydaniem tej książki. Niesamowita okładka i barwione brzegi sprawiają, że ta lektura jest niezwykła nie tylko pod kątem treści. Jej unikatowość może być porównywalna do karty znalezionej przez główną bohaterkę. Jedyna w swoim rodzaju, tajemnicza i mroczna pod każdym względem powieść. Czytajcie!

Informacje dodatkowe o Domek z kart:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2024-01-24
Tytuł oryginału: The Cloisters
Dodał/a opinię: zaczytania

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Domek z kart

Kup książkę Domek z kart

Siemowit Zagubiony