Góra kłopotów

Jak tam przygotowania do Świąt? 😊
Mam nadzieję, że wszystko idzie sprawnie i nie napotykacie takich kłopotów, jakie pojawiły się na drodze Wilkońskich i pozostałych uczestników Wigilii w pięknej willi u podnóża Gór Izerskich. 😁

Misiek wraz z żoną i synem mają spędzić Boże Narodzenie u teściowej i szwagra, a właściwie Szwagra, bo to słowo nie tylko wskazuje na stopień powinowactwa, ale stało się właściwie pseudonimem Zdzisława. 😄
Szwagier to człowiek-legenda i bardzo ważna postać dla tej historii, a właściwie sprawca wszystkich nieszczęść świata, a przynajmniej według Miśka.
Choinka się przewróciła? Nie ma prądu w całym Świeradowie? Telewizja nie działa? Nawet zamieć śnieżna pewnie jest spowodowana jego działaniami. 😁
Jednak nie on jeden przyczyni się do chaosu zastanego w pięknej willi.
Tajemniczy gość, dziwna para dzieciaków kuzynki, nieobecność seniorki rodu, a zarazem pani domu, podejrzany list i jeszcze bardziej podejrzane specyfiki pani Janeczki oraz prychający kot sprawią, że cały ten wyjazd będzie mocno... wyjątkowy. 😅
A wszystko to okraszone humorem, oprószone śniegiem i podlane nalewką! 😉

Po drodze pojawią się nowe postacie, a i te znane poznamy lepiej, a wszystko to będzie prowadzić do rozwiązania zagadek, które wcale łatwe do odgadnięcia nie są!
Widać, że autor pisze kryminały, bo tak umiejętnie kręci akcją i wprowadza nowe fakty, że czytelnik może jedynie kluczyć w tych śnieżnych zaspach, śmiejąc się co chwilę i zastanawiając, co się jeszcze wydarzy. 😊
Nie zabraknie tu również tematów i relacji rodzinnych, ich ciepła i... zimna. 😉
Podobało mi się to, że każda postać jest tu ważna i każda czymś się wyróżnia. Wszyscy mają swój wkład w tę historię i sami siebie nawzajem również przez cały czas poznają lepiej, co pokazuje, jak wiele każdy może mieć do ukrycia i jak czasem możemy być zdziwieni, patrząc dokładniej na naszych bliskich.🤔
Bardzo dobrze się bawiłam podczas lektury, byłam ciągle mocno zaciekawiona, a zakończenie i rozwiązanie sprawy zdecydowanie przypadło mi do gustu. 😊
Polecam "Górę kłopotów", jeśli lubicie lekkie historie, ale zabarwione kryminałem i humorem!😊
7/10!💙

Informacje dodatkowe o Góra kłopotów:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: lettoaletto

Tagi: Komedie kryminalne

Zobacz opinie o książce Góra kłopotów

Kup książkę Góra kłopotów

Szwagier. Zakała rodu. Jak mawia czasem Misiek: uschnięta gałąź w drzewie genealogicznym swojej rodziny, ewentualnie spadł z tego drzewa prosto na swój zakuty łeb.

Podobno z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach, ale o ile z resztą jej członków ani Bożena, ani Misiek nie mają większego problemu, o tyle ze Szwagrem owszem. Bo ze Szwagrem nikt nigdy nie wyszedł dobrze, nawet na zdjęciu. Szwagier po prostu taki jest. To ewenement na skalę... Hm, nie ma chyba nawet takiej skali, do której Szwagra można by odnieść.

Skrucha
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Skrucha

NIE BĘDZIE PRZEBACZONE TEMU, KTO NIE OKAŻE SKRUCHY. NIE MA SKRUCHY W TYM, W KTÓRYM NIE MA CZŁOWIEKA. Wiosna dwa tysiące osiemnastego roku. Aspirant...

Wybrana
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Wybrana

KIEDY JEST TEN MOMENT, W KTÓRYM TRACISZ KONTROLĘ NAD SWOIM ŻYCIEM I ZISZCZA SIĘ NAJCZARNIEJSZY SCENARIUSZ? Komisarz Iwona Banach jest szefem zespołu...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;