Grzechy ojców

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i muszę przyznać, że książka jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła, ale również i nie zniechęciła. Wszystko zależy od gustu czytelnika.

Przeszłość ma to do siebie, że lubi do nas powracać w najmniej oczekiwanym momencie. Wiele lat temu Herbert Painter zamordował staruszkę, a dzisiaj jego córka chce poślubić syna pastora. Jak się domyślacie, jego rodzice nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Wielebny chce przeprowadzić własne śledztwo, aby dowieść jego niewinności, jednak im dalej brnie z przeszłość, tym więcej odkrywa faktów. Wydaje się zatem, że Wexford miał rację.

"Ten moment powinien być dla niego ważny, moment, w którym po raz pierwszy ujrzał dom, w którym ojciec Tess popełnił – albo nie popełnił – swoją zbrodnię. Jego zmysły powinny być wyczulone, by chłonąć atmosferę, rejestrować szczegóły miejsca i odległości, które w swoim znudzeniu przeoczyła policja."

Muszę przyznać, że autorka napisała swoją powieść na dość wysokim poziomie. Nie brak tutaj rozlewu krwi, ciekawych zwrotów akcji oraz nietuzinkowych bohaterów. Wszystko jednak jest napisane z jak największym umiarem. Do tego nic nie jest tutaj przewidywalne do samego końca, no i napięcie, które autorka funduje swoim czytelnikom to coś co mi się podobało. Doskonała kreacja bohaterów, zwłaszcza ta psychologiczna intryguje odbiorcę z każdą kolejną stroną.

To powieść, którą jedni pokochają, a drudzy mogą przejść koło niej obojętnie. Akcja nie rozwija się jakoś błyskawicznie, niektórym może wydawać się nudna. Za to autorka zaciekawia swojego odbiorcę niezwykła fabułą śledztwa. Jeśli lubicie kryminały, to książka was zachwyci.

"Grzechy ojców" to kryminał, który dzięki swojej niezwykłej wyobraźni zabiera nas w głębię ludzkiej psychiki. Jeśli lubicie mrożące w żyłach opowieści, ta książka jest dla was.

Informacje dodatkowe o Grzechy ojców:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2018-10-02
Tytuł oryginału: A New Lease of Death
Dodał/a opinię: Grażyna Wróbel

Zobacz opinie o książce Grzechy ojców

Kup książkę Grzechy ojców

Zabić mandaryna
Ruth Rendell0
Okładka ksiązki - Zabić mandaryna

Inspektor Wexford zawsze marzył, aby pojechać do Chin. I choć sądził, że to marzenie nigdy się nie spełni, los postanowił spłatać mu figla. Podróż szlakiem...

Rzeź niewiniątka
Ruth Rendell0
Okładka ksiązki - Rzeź niewiniątka

Anita Margolis jest młodą, piękną i ekscentryczną kobietą; mieszka ze swoim bratem, wybitnym malarzem. Oboje są bogaci; ona zmienia stroje i mężczyzn,...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;