Książka jest skierowana głównie do kobiet i podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, gdzie każdy dotyczy innej tematyki, lecz wszystko kręci się dookoła relacji partnerskiej. To, co jest wartościowe w tej pozycji to fakt, że autorka nawiązuje przede wszystkim do tego, aby zadbać w pierwszej kolejności o samą siebie - o własne emocje, sytuację finansową i dobre samopoczucie. W dużej mierze zgadzam się z tym, o czym pisze autorka - między innymi o tym, aby dbać o codzienność w związku, nie tylko od święta. Ciekawie ujęta jest kwestia tego, że partner nie ma być nianią czy rodzicem, który ma zadbać o to, aby naprawić. O to zadbać człowiek musi sam. Przeczytacie także o wartościach w związku i podejściu do drugiego człowieka w związku - wchodząc w relację bierzemy partnera takim jakim jest, zatem pełna akceptacja. Jeżeli nastawiasz się na to, że go zmienisz - możesz gorzko się rozczarować. Autorka świetnie opisała rozdział związany z szantażem emocjonalnym, który w zdrowej relacji nie ma prawa zaistnieć. Autorka porusza wiele innych tematów, które wpływają na funkcjonowanie w relacji partnerskiej.

Podoba mi się ujęcie związane z tematyką poszanowania drugiego człowieka, jego osobistej przestrzeni oraz komunikacji w relacji. Autorka podkreśla, że o własnych potrzebach należy komunikować.

Tę pozycję czyta się bardzo szybko, wręcz chłonie. Książka bardzo mi się podobała, pisana przystępnym językiem, który trafi do każdego odbiorcy. Ciekawa wiedza psychologiczna i podejście do relacji, z którym się zgadzam w każdej kwestii, dlatego też ta pozycja wpisuje się na listę "must read".

Informacje dodatkowe o Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-11-19
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: migrenowaglowa

Tagi: rumunia

Zobacz opinie o książce Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek

Kup książkę Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek

Powrót matki
Danuta Awolusi ;