Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas

Dzisiaj prezentuję Wam poradnik „Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas”, który okazał się być dla mnie lekkim rozczarowaniem. Po opisie spodziewałam się czegoś troszeczkę innego niż otrzymałam od autora.
Całość napisana jest dość zrozumiałym językiem dla każdego czytelnika, dzięki czemu książkę czyta się na szczęście szybko, a humorystyczne wtrącenia umilają przygodę z książką.
Autor pokazuje nam jak funkcjonuje organizm w ciągu całej doby - począwszy od pobudki, a kończywszy na śnie. Opisuje co dzieje się z organizmem podczas porannej toalety, spożywania posiłków, pracy, wizyt w toalecie, uprawiania sportów, podczas pobytu w domu, snu, itp. Stawia duży nacisk na higienę zdrowego stylu życia, bo to ona jest podstawą dla lepszej formy każdego z nas. Radzi jak bez radykalnych zmian zadbać o nasze życie i co najważniejsze pomimo, że mówi o funkcjonowaniu poszczególnych narządów to traktuje organizm jako całość. Duży plus za zwrócenie uwagi dotyczącej „wyrobów medycznych” i w tym cudownych maści, proszków… czy szkodliwości spożywania alkoholu, bądź wyrobów tytoniowych.

Książka „Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas” tak naprawdę niczym mnie nie zaskoczyła. Bardziej pomaga poznać budowę człowieka i funkcjonowanie organów przez co tytuł tak naprawdę jest tutaj troszeczkę mylny. Rady? Troszeczkę ich było, jednak mi w niczym nie pomogły, ponieważ wszystkie te rzeczy po prostu wiedziałam.
Ogólnie książkę mogę polecić osobom, które nie pochłaniały poradników tuzinami i chcą dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu własnych organizmów. Z całą pewnością będzie to świetna książka dla młodzieży mającej w szkole biologię, ponieważ wiedza w niej przekazana jest nie tylko wartościowa, ale i wytłumaczona dużo lepiej niż w niejednym podręczniku. Sądzę, że książka znajdzie szerokie grono odbiorców, nawet jeżeli mi tak naprawdę w niczym nie pomogła :)

Instagram: @k.tomzynska

Informacje dodatkowe o Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-01-19
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788328720688
Tytuł oryginału: 24 heures dans la vie du corps humain
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Medycyna i zdrowie w ujęciu popularnym bóg

Zobacz opinie o książce Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas

Kup książkę Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas

Powrót matki
Danuta Awolusi ;