Jesteś wszystkim, czego pragnę

Moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem, że nie ostatnie. Widząc okładkę myślałam, że to książka o młodej dziewczynie, która skończyła szkołę i rozpoczyna swoją przygodę życia z dala od rodziców i domu i wiecie, co? Dużo się nie pomyliłam.  Przedstawiam wam osoby, które nie mają łatwo w życiu i pochodzą z dwóch rożnych krajów oraz klasy społecznej. Carla jest Włoszką. Nie trafiła 6-tki w totka bo takich facetów jak jej mąż nie powinno się produkować tylko kastrować :D Na początku dowiecie się dlaczego, ale dziewczyna bierze życie w swoje ręce i postanawia coś z tym zrobić i tu kochane kobiety każda z nas powinna brać z niej przykład.

Nie możemy dawać sobą pomiatać, bić, wykorzystywać seksualnie nawet wtedy, kiedy jesteśmy małżeństwem. Szacunek w związku dla obydwu stron. Kolejnym bohaterem, którego poznamy to Michał, chirurg żonaty i zakochany po uszy w swojej ciężarnej żonie Monice. Niestety i tu życie napisało trudny dla Michała scenariusz, i nie życzę nikomu żeby usłyszał taką informacje z usta ukochanej osoby. Napiszę, że długo już nie potrwa małżeństwo Michała i Moniki i to z winy Moniki. Zawsze szanowałam i podziwiałam żony marynarz, żony, które mają mężów daleko i na długo poza domem.

Podziwiam ile to trzeba mieć miłości, zaufania, cierpliwości w sobie, w siebie nawzajem? Powtórzę szacunek i zaufanie wobec siebie to najlepszy, najtrwalszy fundament, na jakim możemy zbudować związek, rodzinę.  Akcja pełna humoru, ale i życiowej trudnej drogi życia, z którą większość z nas boryka się, na co dzień.

Autorka akcje umiejscowiła w czasie pandemii coronavirusa i tutaj idealnie rozumiałam kłopot i obostrzenia, jakie spotkały, bohaterów. Życie lubi płatać psikusy i postanowiło zrobić fiku miku i zaskoczyć nawet Ich. Każdy inny, każdy z bagażem doświadczeń i ze złamanym sercem, ale serce zawsze znajdzie drogę do tego drugiego serca.

Rok 2020 dla każdego z nas będzie rokiem, w którym świat stanął na głowie i nasi bohaterowie to lato zapamiętają na zawsze!  Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Filia. To była naprawdę wspaniała przygoda. Książkę czyta się szybko. Idealna na leniwe popołudnia bądź śniadania na tarasie.

Informacje dodatkowe o Jesteś wszystkim, czego pragnę:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-04-14
ISBN: 9788381954549
Dodał/a opinię: bookwmkesie

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Jesteś wszystkim, czego pragnę

Kup książkę Jesteś wszystkim, czego pragnę

Czasem los kieruje nas na boczne ścieżki, na które z własnej woli nigdy byśmy nie weszli, i często właśnie na nich znajdujemy to, czego bezskutecznie szukaliśmy, idąc wybraną przez siebie drogą.

Kryształowe motyle
Katarzyna Misiołek 0
Okładka ksiązki - Kryształowe motyle

Trzy kobiety, trzy zupełnie różne światy. Anna, cicha i skromna urzędniczka po czterdziestce, mieszka z matką, z którą nie potrafi znaleźć...

Kłamstwa, którymi oddycham
Katarzyna Misiołek 0
Okładka ksiązki - Kłamstwa, którymi oddycham

Idealne życie budowane na kłamstwie może być początkiem prawdziwego koszmaru Wymarzony dom na przedmieściach miał być dla Justyny oazą spokoju i bezpiecznym...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;