Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Ona i on
Ona z odzysku
On po przejściach

Poznajemy Hanię i Kajetana, których los nie oszczędzał.
Hania po nieudanym małżeństwie wyjeżdża do swojego domku z dala od tego wszystkiego co ją spotkało.
Niestety to co zastaje po otwarciu drzwi mocno ją szokuje i musi działać.
Kajetan mieszka w leśniczówce, gdzie zabawia się, aby zapomnieć o tym co zrobiła mu była narzeczona.
Hanka i Kaj stają sobie na drodze. On nie odmawia pomocy sąsiadce, ona chętnie upiecze mu ciasto.
Czy to przesługa za przysługę?
Czy lód na ich sercach zostanie stopiony?
Przypadkowa umowa może wszystko zmienić między nimi, bo czy śnieg nie może przykryć tego co złe?
Wbrew temu co przedstawia nam okładka nie jest to typowa książka zimowa, ponieważ akcja dzieje się w różnym czasie. Jednak zima jest idealnym zwieńczeniem i podsumowaniem.
Tyle przygód i nieprzewidzianych zwrotów akcji ile zaserwowała nam autorka napewno nie pozwoli wam się nudzić.
Stworzyła świetne postacie, realne, z problemami, niedoskonałe.
Ona zasługująca na miłość po tym co przeszła.
On pod przykrywką twardziela cierpiący z brakiem zaufania.
To świetna powieść obyczajowa z problemami, które mogą spotkać każdego z nas. Dzięki autentyczności wciąga nas do tego świata, który jest tylko wykreowany przez autorkę. Jeśli potrafi nas zaciekawić i w pewnej momencie zaczynamy kibicować naszym bohaterom to znaczy, że autorce udało się pociągnąć czytelnika i zatrzymać.
Nie każdy autor to potrafi.
Książkę polecam, nie tylko w tym zimowym czasie. To książka uniwersalna, na każdą porę roku.

Informacje dodatkowe o Kiedy spadnie pierwszy śnieg:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-11-10
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Kup książkę Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Jego głosem
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Jego głosem

JEGO WYSOKOŚĆ MA GŁOSo co poprosi Izę, swoją największą miłość? Izabella przestała się bać, odetchnęła. Miała żyć długo i szczęśliwie: ona, Dawid, ich...

Zapomnij, że istniałem
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Zapomnij, że istniałem

Prolog – Rafał Snarski dzwoni do swojej żony Weroniki zaniepokojony jej spóźnieniem. W słuchawce słyszy jednak tylko trzaski, krzyki i wycie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska