Kiedy weszłam w twoje życie

Przeczytałam "Kiedy weszłam w twoje życie" i jestem oczarowana 😍.
To cudowna, taka "babska" książka, przy której płakałam zarówno ze śmiechu, jak i z powodu wzruszenia. Tylko Jojo Moyes potrafi pisać z humorem jednocześnie skłaniając do refleksji, poruszając trudne, życiowe tematy.

"Kiedy weszłam w twoje życie" skupia się na historii dwóch kobiet: Sam i Nishy. Różni je wszystko od stylu życia po charakter ale za sprawą szpilek ... A dokładniej to czerwonych szpilek od Christiana Louboutina ich losy splatają się ze sobą.

Sam nie ma łatwego życia, wszystko dźwiga na swoich barkach. Ma niewdzięczną pracę, okropnego szefa, przyjaciółkę chorą na raka a w domu żadnego wsparcia od męża bo jest on pogrążonym w depresji bezrobotnym. Jest ze wszystkim sama ale nawet w trudnych chwilach stara się nie tracić optymizmu.

Pewnego dnia Sam wychodząc w pospiechu z siłowni przez przypadek zabiera nie swoją torbę. Są w niej: żakiet od Chanel i czerwone szpilki a ich właścicielką jest Nisha - kobieta z wyższych sfer, której świat właśnie legł w gruzach bo dowiedziała się, że mąż ją zdradza i chce się z nią rozwieść, pozbawiając ją absolutnie wszystkiego. Nisha w jednej chwili traci wszystko a jedyne co ma przy sobie to torba obcej kobiety.

W skutek zwariowanego zbiegu okoliczności i szpilek (które odkrywają tu naprawdę ważną rolę) Sam i Nisha poznają się. I choć na początku ich znajomość nie należy do najprzyjemniejszych, kobiety zbliżają się do siebie, zdając sobie sprawę, że mogą sobie pomóc i wspólnie uporać się ze swoimi problemami.

Książka "Kiedy weszłam w twoje życie" trafiła w moje serce z wielu powodów, ale przede wszystkim dzięki pięknej i mądrej historii o kobietach, które pomimo trudności nie poddają się.
W losach Sam i Nishy znajdzie się miejsce na miłość, przyjaźń, kobiecą solidarność, dawanie drugiej szansy. Na uwagę zasługują także historie drugoplanowych bohaterów, co w efekcie daje nam pełnowartościową powieść z pięknym przesłaniem: siła kobiet polega na ich niesamowitej wytrzymałości i nawet gdy pojawiają się przeszkody są w stanie sobie z nimi poradzić.

Absolutnie polecam!

Informacje dodatkowe o Kiedy weszłam w twoje życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-25
Dodał/a opinię: pannamelancholia

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kiedy weszłam w twoje życie

Kup książkę Kiedy weszłam w twoje życie

Ostatni list od kochanka
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Ostatni list od kochanka

Ellie, młoda dziennikarka, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego...

Dwa dni w Paryżu
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Dwa dni w Paryżu

Paryż jest zawsze dobrym pomysłem,nawet jeśli nic nie idzie zgodnie z planem... Zanim zdążyła się zastanowić, weszła do biura podróży i kupiła...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;