Kiedy weszłam w twoje życie

Szpilki czy buty sportowe? U mnie zdecydowanie te sportowe, jak tylko sobie pomyślę, że muszę założyć buty na obcasie mam dreszcze (ps mam tylko jedną parę, zdecydowanie wystarczy 😀)

👠Jak się okazuje szpilki, zwłaszcza te od Christiana Louboutina mogą stać się powodem wielu zwad, a w rezultacie mogą przynieść pewnego rodzaju wybawienie.

Sam to kobieta, która ma problemy w życiu osobistym, w pracy też nie czuje się zbyt pewnie, ale pewnego dnia przez przypadek wychodzi z siłowni z cudzą torbą, a ta w sobie skrywa właśnie je… piękne czerwone szpilki. Nie ma wyjścia musi je założyć, a to okazuje się strzałem w dziesiątkę, bo dzięki nim podpisuje nowe kontakty. To zaledwie tylko początek całej historii. Jest jeszcze Nisha, właścicielka butów, które musi koniecznie odzyskać, od tego zależy całe jej życie.

Weszłam w świat @jojomoyesofficial i poczułam się w nim bardzo komfortowo. To opowieść o kobietach, przyjaciółkach, dziewczynach, które znajdują swoje bratnie dusze. Początkowo nie pałają do siebie sympatią. Zwłaszcza Nisha jest z pozoru zimna, twarda i pewna siebie, ale czas pokazuje, że i ona skrywa w sobie wiele ciepła i dobroci.
Ile tu się działo! Były chwile rezygnacji, smutku, ale „po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”.
To historia o tym, że choć czasem pochodzimy, mogłoby się wydawać, z zupełnie innych światów to wszędzie wartości są takie same. Szczerość, uczucie, przyjaźń, wsparcie, dobre słowo, tylko to sprawi, że możesz być prawdziwie szczęśliwa. Nie dadzą Ci tego piękne buty, czy żakiet od Chanel, ale rozmowa.
Autorka porusza tu również ważne życiowe problemy, takie jak depresja, ciężka choroba, brak środków do życia, oszustwa… ale kiedy ma się przy sobie ludzi, którzy chcą Cię słuchać, którzy pragną Ci pomóc wyjdziesz z tego, poukładasz sobie wszystko i Twoje życie może się zmienić na lepsze, piękniejsze, pełne słońca.

Ta opowieść jest jak dobry serial, momentami trochę przypominała mi „Gotowe na wszystko”. Będziesz zastanawiała się razem z bohaterkami co teraz zrobić, jak wybrnąć z tej sytuacji, napijesz się z nimi lampki wina, pośmiejesz, czasem zapłaczesz, weźmiesz udział w intrydze, po prostu będziesz się dobrze bawić 🙂

Informacje dodatkowe o Kiedy weszłam w twoje życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-25
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kiedy weszłam w twoje życie

Kup książkę Kiedy weszłam w twoje życie

Zakazany owoc
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Zakazany owoc

Dwie historie miłosne, splatające się w opowieść o przeznaczeniu, przypadku i dramatycznych konsekwencjach uczuć. Celia i Lottie razem dorastały w malowniczym...

The Horse Dancer
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - The Horse Dancer

From the bestselling author of Me Before You and two-time winner of the RNA Novel of the Year award.§In a hidden corner of London, Henri Lachapelle...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;