Kiedy weszłam w twoje życie

Niby to tylko buty, a mogą tyle w życiu zmienić!😊
Jojo Moyes w swojej najnowszej powieści przedstawia nam dwie kobiety.
Sam mierzy się właśnie z trudniejszym okresem, jest niedoceniana w pracy i domu, a na jej głowie pozostaje ogarnianie zbyt wielu spraw.
Nisha z kolei do teraz miała bajkowe życie - wspaniałego męża, idealnego syna i duże pieniądze.
Pewnego dnia wszystko wywraca się do góry nogami.
Mąż zostawia Nishę bez dachu nad głową, pieniędzy, a nawet ubrań, a w dodatku, w wyniku pomyłki na siłowni, Nisha traci bezpowrotnie swoją torbę, otrzymując w zamian rzeczy Sam.

Kobieta, chcąc nie chcąc, zakłada szpilki od Louboutina i tak wyposażona, walczy o utrzymanie się na rynku pracy. Ta nowa część garderoby sprawia, że Sam pragnie zawalczyć o siebie i zmienić coś w swoim życiu. Czy się jej to uda?
Jak Nisha poradzi sobie całkiem sama w obcym kraju?
Czy kobiety się spotkają?😊

To dopiero początek ich przygód!

Jojo Moyes stworzyła historię, w której przeplatają się dwie perspektywy, a czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, które spotykają Sam i Nishę.
Nie jestem w stanie stwierdzić, czyj wątek podobał mi się bardziej, bo oba miały w sobie coś.
Historia Sam napawała mnie smutkiem, a jednocześnie podziwiałam bohaterkę za jej siłę i parcie do przodu mimo wszystko. Z drugiej strony zaś, nie zawsze podobały mi się jej wybory i sposób myślenia, jednak to właśnie pokazuje, jak świetnie autorka zbudowała swoje postacie! Mają pełno wad, pełno problemów i pełno dobrych cech, a ich życiem często rządzi jakaś siła wyższa, z którą muszą walczyć.

Sprawa Nishy początkowo lekko mi się dłużyła. Jej przypadek wydawał mi się absurdalny, no bo jak to możliwe, że mąż pozbawił żonę wszystkiego, zabronił jej wejść do pokoju hotelowego po swoje rzeczy itp.? Do tej pory nie do końca rozumiem, dlaczego nie zajęła się tym chociażby policja. 😉
Z każdym kolejnym rozdziałem wkręcałam się jednak coraz bardziej i nawet nie zauważyłam, kiedy się książka skończyła, mimo że jest dość długa. 😁

Niby od tych jednych butów się zaczęło i ich temat będzie się przewijał od początku do końca, ale oprócz tego u bohaterek będzie się działo tyle, że głowa mała!
Znajdzie się wątek romantyczny, i to nie jeden, a także kilka pięknych przyjaźni, które zasługują na nasz zachwyt. 😊
Ta książka to kwintesencja takiej życiowej opowieści. Idealnie pokazuje wzloty i upadki różnych ludzi, zależności, układy, siłę pieniądza, ale też siłę przyjaźni i miłości.
Pojawił się też temat depresji i jestem pod wrażeniem, w jaki sposób został przedstawiony. Mogliśmy obserwować myśli i uczucia zarówno osoby cierpiącej, jak i tych z jej otoczenia, co dało pełny obraz sytuacji i pozwoliło lepiej zrozumieć obie strony.
Podobało mi się to, że mimo trudnych sytuacji bohaterów, otrzymaliśmy też trochę humoru, barwnych postaci i ciekawych rozwiązań fabularnych!
Końcówka też przypadła mi do gustu, była satysfakcjonująca i mnie uszczęśliwiła.😊
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i uważam je za bardzo udane!
8/10🩷

Informacje dodatkowe o Kiedy weszłam w twoje życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-25
Dodał/a opinię: lettoaletto

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kiedy weszłam w twoje życie

Kup książkę Kiedy weszłam w twoje życie

Srebrna Zatoka
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Srebrna Zatoka

Mike Dormer wyjeżdża z Londynu do małego nadmorskiego miasteczka w Australii, by nadzorować budowę ekskluzywnego hotelu. Spodziewa się, że będzie to rutynowe...

Dwa dni w Paryżu
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Dwa dni w Paryżu

Paryż jest zawsze dobrym pomysłem,nawet jeśli nic nie idzie zgodnie z planem... Zanim zdążyła się zastanowić, weszła do biura podróży i kupiła...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;