Kiedy weszłam w twoje życie

👠 „ᴋɪᴇᴅʏ ᴡᴇsᴢᴌᴀᴍ ᴡ ᴛᴡᴏᴊᴇ żʏᴄɪᴇ” ᴊᴏᴊᴏ ᴍᴏʏᴇs

DWIE KOBIETY. DWA ŻYCIA. I JEDEN DZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ WSZYSTKO.

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Dwie kobiety. Jedna para szpilek. I te same torby treningowe, które przez pomyłkę trafiają do nie swoich właścicielek. Poznajemy dwie bohaterki: Sam, która dźwiga na barkach utrzymanie rodziny i pracy. I Nisha, która żyje sobie w luksusie męża. Kiedy Sam z konieczności zakłada obłędne czerwone szpilki od Christiana Louboutina, czuje się lepszą wersją siebie. Natomiast Nisha dotychczasowa właścicielka butów musi zmierzyć się z całkowicie odmiennym życiem, niż to które znała do tej pory.

Pełna charakterystycznego dla Jojo Moyes humoru i błyskotliwej narracji opowieść o tym, jak jedna mała rzecz może nagle zmienić wszystko.

Z twórczością Jojo Moyes mi nie po drodze. Próbowałam kilka razy czytać jej powieści, jednak nigdy nie byłam aż tak bardzo zachwycona lekturą, jak bym tego oczekiwała. Aż tu trafiam na „tę” perełkę i od pierwszej strony czuje się oczarowana daną historią.

Każda strona przesycona jest niezwykłymi emocjami, które wylewają się wprost do naszego serca, sprawiając, że czujemy się emocjonalnie związani z bohaterami i całą tą historią. Życie pisze różne scenariusze, a tą książką autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Autorka szczególny nacisk kładzie na przekazanie nam, poprzez tę historię, że najważniejsze jest, by znać swoją wartość, by pokochać siebie samego i dać sobie szansę na szczęście. Opowiada się po stronie skrzywdzonych ludzi, wielu z nas odnajdzie w tej książce prawdę, którą potem będzie mógł wykorzystać w życiu. To opowieść o kobietach i dla kobiet. Autorka uświadamia nam, kobietom jak nadal musimy zaciekle walczyć o swoje. Ile musimy poświecić by udowodnić światu swoją wartość. Mamy tutaj wszystko, czego oczekujemy od powieści obyczajowej. Ciekawie rozbudowany rozwój bohaterów, dwie odmienne historie, które w pewnym momencie się przecinają i dwie kobiety, które na wskutek przeżytych wydarzeń musza zmierzyć się z przeciwnościami losu.

Nie sądziłam, że ta historia, aż tak mnie zachwyci i postawie ją na pierwszym miejscu. Jednak tak się stało i nie zmienię zdania, ponieważ uważam, że „Kiedy weszłam w twoje życiu” to najlepsza książka Moyes i ogromnie Wam ją polecam! 👠❤

Informacje dodatkowe o Kiedy weszłam w twoje życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-25
Dodał/a opinię: Małgosia Szydlak

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kiedy weszłam w twoje życie

Kup książkę Kiedy weszłam w twoje życie

Dziewczyna, którą kochałeś
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Dziewczyna, którą kochałeś

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś” Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu...

Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Zanim się pojawiłeś

Tę książkę przyjaciółki powinny przekazywać sobie nawzajem. Lou i Will to niezwykła para, która trafi do serc czytelników tak jak...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;