Kociarz

"Kociarz" Kristen Roupenian to zbiór dwunastu opowiadań. Są to historie, które mają ukazywać trudności w relacjach międzyludzkich w obecnym świecie : nieumiejętność porozumiewania się, okazywania uczuć, emocji, nieumiejętność kochania, zrozumienia samych siebie i innych ludzi. Opowiadania różnią się między sobą długością, stylem. Jedne są realistyczne, rzeczywiste, inne zupełnie przeciwnie są wręcz fantastyczne, dziwne jak chociażby "Nocny biegacz". Książkę czyta się dość szybko, jednak niezbyt przyjemnie. Opowiadania są niepokojące, momentami odstręczające, wręcz obrzydliwe. Owszem może i w pewnym stopniu skłaniają do refleksji czy rzeczywiście życie ludzi wygląda teraz w ten sposób i czy naprawdę musi tak wyglądać. Jednak wydaje mi się, że jest to wszystko przerysowane, jakby autorkę momentami fantazja poniosła aż za bardzo. Ja absolutnie nie rozumiem na czym polega fenomen tej książki, mnie ona zupełnie rozczarowała. Raczej z rodzaju przeczytane i zapomniane, żadna z historii na dłużej nie pozostanie mi w pamięci. Już sama nie wiem, może poprostu nie jest to dla mnie ten moment na lekturę tej książki? Mimo wszystko drugi raz z pewnością po nią nie sięgnę.

Informacje dodatkowe o Kociarz:

Wydawnictwo: Muza