Kroniki Bane'a

Książka to zbiór opowiadań o najróżniejszych przygodach czarownika od chyba początki XX wieku do 2008r. do momentu urodzin Alexa. Bardzo cieszę się, że ją przeczytałam, bo przybliżyła mi kilka postaci, a mianowicie: Camille, Ragnora Fella, Raphaela, Willa i Tesse w późniejszych latach, młodego Jemsa, czyli chłopca z problemami :/, czy powstanie kręgu Valentina i ich pierwsze wybryki. I WRESZCIE DOWIEDZIAŁAM SIĘ SKĄD JOCELYN ZNA TESSĘ! JEEJ!!!  od razu powiem, że Clary była bardzo słodkim dzieckiem  cudoooo :* Dowiedziałam się także jak Raphael stał się wampirem i jego historię, dzięki temu bardziej mi się ta postać spodobała:3. Na końcu książki także są wiadomości lub poczta głosowa i tam po prostu rządziła Isabella :D żeby do takich rzeczy posunąć się dla brata.. W ogóle chciała by Prezes Miau był jej adwokatem! Ogólnie postać Bane'a jest tu bardzo ciekawie opisana. Łatwo zauważyć, że mimo, że uważał się za potępionego to swoją moc w większości wykorzystywał do pomocy innym, dzięki czemu uratował wiele osób. Oczywiście był flirciarzem *.* Ratując małą wilkołaczkę sam o mało co nie zginął z rąk Valentina, dlatego w Darach Anioła ze względu na niego pomógł nocnym łowcom. Znał wiele też postaci jak np., ojca Willa czy Jace i widział w nich ogromne podobieństwo. Z książki można się dowiedzieć, że Magnus gardził Jocelyn, a zablokowanie Clary pamięci przeprowadzono za namową Tessy, więc też ciekawa informacja :3 Zastanawiam się co jeszcze mogę powiedzieć, za dużo nie spojlerując^^ Książkę czyta się szybko i przyjemnie, mimo, że czasami są za długie opisy. Rozdziały jeśli można je tak nazwać, mają po około 50 stron, co jest trochę dużo, ale na dzienne minimum wystarcza :3

Informacje dodatkowe o Kroniki Bane'a:

Wydawnictwo: Mag