Księgarenka w Big Stone Gap

Jeśli lubicie książki, wyczuwacie ich magię i uwielbiacie niepowtarzalną atmosferę biblioteki, czy księgarni, gdzie tomy poustawiane na wszechobecnych półkach zdają się szeptać do Was to „Księgarenka w Big Stone Gap” na pewno przypadnie Wam do gustu. Historia opowiedziana przez Wendy Welch to opowieść o tym jak ona i jej mąż Jack postanowili zrealizować swoje marzenie  otwierając w niewielkim miasteczku w Apallachach własną księgarenkę. Początkowo ten dość szalony pomysł wzbudzał wiele wątpliwości wśród mieszkańców Big Stone Gap, gdzie Wendy i Jack właśnie kupili dom. Taka inwestycja w pięciotysięcznej miejscowości to nie lada wyzwanie nawet wówczas, gdy dysponujemy odpowiednim kapitałem, a jeśli nakłady finansowe mamy niewielkie, to powodzenie takiego interesu jest mocno ryzykowne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Jadnak bohaterowie się nie poddają i konsekwentnie próbują rozwiązywać piętrzące się problemy. Etapy powstawania księgarni, kłopoty finansowe, przeróżne wzloty i upadki, aż wreszcie sukces – okupione zostały wieloma wyrzeczeniami.

Sklepik Wendy i Jacka o ciepło brzmiącej nazwie „Opowieści Samotnej Sosny” to nie jest zwykła księgarnia należąca do większej sieci sklepów, ale niepowtarzalne miejsce, gdzie  właściciele oferują książki z drugiego obiegu, przyjmują tomiki na wymianę, oferują kredyt za interesujące publikacje, który można przeznaczyć na zakup innych pozycji, ale także częstują filiżanką herbaty i maślanymi ciasteczkami oraz mają dobre słowo dla wszystkich swoich klientów.

„Księgarnie są magią, a książki to mapy drogowe, za pomocą których życiowi rozbitkowie odnajdują się nawzajem.”

Oczarowała mnie ta powieść i zauroczyła swoim klimatem. Podziwiam wytrwałość, pomysłowość i zaradność tych dwojga. Ich księgarenka to dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli się tylko konsekwentnie dąży do celu. Z drugiej strony mamy w niej opisane najprzeróżniejsze trudności z jakimi muszą się zmierzyć właściciele takiego sklepu, więc historia Wendy i Jacka może stać się dla wielu poradnikiem z cyklu „Jak stworzyć swoją własną księgarnię i utrzymać się na rynku”. Musicie mieć też na uwadze, że osoby, które poczytują sobie tylko od czasu do czasu jakąś książkę, ale nie czują w sobie pasji „mola książkowego”, mogą poczuć się nieco znużone, gdyż nie znajdą tu napięcia, zwrotów, czy  wartkiej akcji. Jeśli natomiast kochacie książki po prostu za to, że są, to lektura „Księgarenki w Big Stone Gap” dostarczy Wam wielu wrażeń.Osobiście bardzo chętnie odwiedziłabym kiedyś Big Stone Gap ten niepowtarzalny sklepik.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Księgarenka w Big Stone Gap:

Wydawnictwo: Black Publishing
Data wydania: 2014-07-30
Dodał/a opinię: Poczytajka

Zobacz opinie o książce Księgarenka w Big Stone Gap

Kup książkę Księgarenka w Big Stone Gap

„Pozwólcie, że w tym miejscu zwrócę się do Was z prośbą o właściwe przechowywanie książek. One chcą żyć w takim samym klimacie jak wy, nie za gorącym i nie za zimnym, nie przesadnie wilgotnym, ale i nie za suchym, traktujcie książki jak krewnych, których lubicie, a one w zamian zachowają wartość i oprą się rybikom cukrowym”.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;