Lewy brzeg

RECENZJA

"LEWY BRZEG"

AUTOR: ANNA KASIUK

WYDAWNICTWO: DLACZEMU

"Skąd ta nagła zmiana, kiedy się znalazł przy jej boku mężczyzna, z którym gotowa była pójść bodaj na koniec świata, który fascynować ją i jednocześnie wciąż trochę przerażał?
Skąd to zwątpienie i nieznośne kołaczące się we wewnątrz przeczucie, że w życiu nie można liczyć na szczęśliwe zakończenia?"

"Lewy brzeg" to pierwszy tom cyklu Łowiska.
Książka, która jest na pewno niesztampowa, jednocześnie intryguje, daje nutkę tajemniczości i coś niewyjaśnionego, co daje tej historii niepowtarzalny klimat, a jednocześnie jest pełna współczesności. Wydaje się zwykłą historią i walką z każdym dniem, który pochłania bohaterów, jednak nic bardziej mylnego. Tutaj znajdziecie poświęcenie, prawdziwą przyjaźń, rozwijającą się uczucie,  które zmieniła bohaterów i jest wręcz czytelne. Akcja książki jest nieprzewidywalna a zakończenie zaskakujące.
Autorka wplotła wątek klątwy, który absorbuje i chcesz się dowiedzieć, o co chodzi w tym wszystkim. W dodatku autorka podsyca, historię dając, nam tylko okruchy informacji na dodatek są nieoczywiste, budzą wątpliwości, a jednak okazuje się, że to może być prawda.

Autorka napisała pełną emocji, pobudzającą wyobraźnię historię, która zawiera kilka ciekawych plot twistów.
Książka składa się z kilku wątków, takich jak: przyjaźń, więzi rodzinne, problemy społeczne, wątek gwałtu, klątwa, tajemnica, romans, rudowłose widmo.
Autorka w realny i opisowy sposób pokazała świat bohaterów i piękno Łowisk.

Bohaterowie świetnie wykreowani, wyraziści, barwni, każda postać jest inna, i są nadwyraz prawdziwe, tacy jak my, pełni wątpliwości, wad, ale mają dobre serca, niektórzy pogubieni, próbują się odnaleźć w danej chwili.
Relacja głównych bohaterów jest dosyć skomplikowana, szybko rozwijało się ich uczucie, które zaskoczyło ich oboje, ich relacja z jednej strony przerażała, ich a z drugiej były tak silna i sprzeczna, że się gubili w niej. Czuć było między nimi tę chemię. Są tak różni.
Podobała mi się wyjątkowa więź Majki i jej ojca, coś pięknego.
Przyjaźń miedź Majką a Ewą została pięknie pokazana, zawsze mogły na siebie liczyć.

Maja to postać spokojna, skromna, krucha, delikatna, ale kiedy trzeba, potrafi wyciągnąć pazurki.
Paweł to postać tajemnicza, dość skryta i przyjechał do Warszawy w określonym celu, jednak wszystko się zmienia, kiedy poznaje Maję.

"Patrzył jej w oczy bez zawstydzenia, jakby chciał się wedrzeć do wnętrza duszy..."

Majka ma dwadzieścia osiem lat i jest psychologiem dziecięcym.
Mieszka na Warszawskiej Pradze ze swoim tatą, którym się opiekuje. Ma przyjaciółkę Ewę.
Całą sobą, pragnie wyrwać się, na lewy brzeg Wisły,  gdzie miałaby większe możliwości i co jest jej największym marzeniem. Wszystko miała zaplanowane i trzymała się swojego planu za wszelką cenę. Uparcie dążyła do osiągnięcia swoich celów i wyłącznie ciężką swoją pracą, nie szła na skróty. Jednak jej życie było pozbawione smaku, nudne i zwyczajne.
W jej monotonnym życiu następuje wiele zmian, za sprawą nowo poznanego mężczyzny.
Paweł "Czarny rycerz" wywraca jej świat do góry nogami, a jej nudne pozbawione zmian życie rozbłysło i stało się początkiem wielu dziwnych zdarzeń i dziwnych snów.
Paweł znalazł się w jej życiu w momencie, którym najbardziej potrzebowała kogoś w swoim życiu.

-Jakie intencje ma Paweł wobec Majki?
-Kim jest rudowłosa kobieta w białej sukni?
-Jaka klątwa wisi nad rodziną Pawła?
-Jak potoczą się losy Majki i Pawła?
-Czy będą szczęśliwi?
-Czy drugi brzeg okaże się odległy i nieosiągalny dla Majki?
-Co łączy bohaterów książki?

POLECAM ❤️❤️

Dziękuję wydawnictwu Dlaczemu za egzemplarz do recenzji. 🥰❤️❤️

Informacje dodatkowe o Lewy brzeg:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2015-08-12
ISBN: 978-83-7674-466-7
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Zobacz opinie o książce Lewy brzeg

Kup książkę Lewy brzeg

Kwiaciarka
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Kwiaciarka

Nigdy nie jest za późno na zmiany.Judyta kocha swoją pracę wśród kwiatów. Układanie bukietów to zajęcie stworzone dla jej artystycznej...

Poza ringiem
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Poza ringiem

Porywający romans, który rozpali wasze zmysły! Bezczelny Ivan zawsze dostaje to, czego chce. Na ringu i poza nim ma tylko jeden cel - zwyciężać...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;