Miastowa na tropie

Uwielbiam czytać debiuty, poznawać nowe nazwiska, odkrywać style pisania charakterystyczne dla pisarza, jednak powroty do poznanego wcześniej pióra, są również ekscytujące. Tak było w przypadku:

MIASTOWA NA TROPIE                                                                                                                                       ANNA M. BRENGOS

Pierwsze spotkanie było udane, zabawne i lekkie, a pamiętacie, że takie teraz książki postanowiłam czytać. Oczywiście, nie jest tak, jak założyłam i nadal czytam różne rodzaje, ale ta książka z pewnością poprawiła mi humor.

Zmiana miejsca zamieszkania może być problemem; wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, ileż obowiązków wiąże się z mieszkaniem na wsi, w domku wolnostojącym, do tego w okolicy, gdzie z dostępem do pewnych udogodnień może być problem; chyba, że masz środki na pokonanie wszelkich utrudnień bytowych. Bohaterka książki ma i korzysta. Do tego jest wygadana, ciekawska i sprytna, a to duży plus w życiu samotnej kobiety na nieznanym terenie.

Powieść Pani Anny to kryminalna komedia, lub kryminał z wątkiem prześmiewczym. Aczkolwiek morderstwa się zdarzyły, uprowadzenia i właściwie seryjny też był. Oczywiście jak to bywa, najciemniej zawsze pod latarnią, pozory, zmowa milczenia i potępienia społeczności wiejskiej, która tworzy zwarty krąg i trudno się wbić nowym osobom. Raz podjęta decyzja, jest wykładnikiem wszystkiego. Zatem nowa miastowa musi się pilnować, uważać i nie wychylać ze swoimi pomysłami, a ma ich dużo; bardziej lub mniej innowacyjnych.

Autorka udowodniła, że intrygę ze śmiercią w tle, można opowiedzieć łagodnie, chwilami zabawnie, a życie to nie tylko ciąg smutków i problemów.

empikgo #reklama

Informacje dodatkowe o Miastowa na tropie:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: ja-carpe_diem

Zobacz opinie o książce Miastowa na tropie

Kup książkę Miastowa na tropie

Dzień prawdy
Anna M. Brengos 0
Okładka ksiązki - Dzień prawdy

Rodzina Nowaków, chcąc odpocząć od interesów i miejskiego gwaru, przeprowadza się do nowej willi na wieś. Miało być cicho i spokojnie. Nic...

Matką już byłam
Anna M. Brengos0
Okładka ksiązki - Matką już byłam

Najnowsza powieść Anny M. Brengos Ola wreszcie spotkała wymarzonego mężczyznę. Powoli oswaja się z nieznanym dotąd poczuciem bezpieczeństwa. Jednak przeszłość...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;