Między światami

Na początku chciałabym podziękować Wojtkowi Kulawskiemu za przesłanie mi swojej książki do recenzji. Wiem, że musiał bardzo długo czekać, aż w końcu zdecydowałam się ją przeczytać. Za co oczywiście przepraszam. Po lekturze żałuję tylko jednego, że wcześniej jej nie przeczytałam. To naprawdę kawał dobrej książki. A o czym ona jest? Tak w skrócie, to historia o walce dobra ze złem.

Leon Kowal to były policjant, który założył swoje biuro detektywistyczne. Jego pierwszym klientem jest młody mężczyzna, który szuka swojej zaginionej dziewczyny, Magdy. Leon rusza jej tropem. Jednak znalezienie Magdy będzie piekielnie trudne, gdyż w zaginięcie dziewczyny zamieszane są siły nadprzyrodzone.

Sylwia i Grażyna to młode doktorantki, które rozpoczynają bardzo trudne badania nad udowodnieniem ludzkości, że istnieją zjawiska paranormalne, takie jak prekognicja, telepatia czy psychokineza. W swoich badaniach korzystały z najnowocześniejszego sprzętu i pomagała im garstka studentów. Efekty tych badań przerosły oczekiwania wielu istnień. W wyniku, których ochodzi do serii przerażających zdarzeń, które będą tragiczne w skutkach dla całej ludzkości.
Oba przedstawione wątki w pewnym momencie się łączą, tworząc spójną i przerażającą rzeczywistości.

To była naprawdę świetna książka. Ta mieszanka gatunków horroru, kryminału i science-fiction ostatecznie stała się ucztą dla każdego wybrednego Czytelnika. Fabuła prowadzona jest dwutorowo, w teraźniejszości i w przeszłości. A kiedy oba wątki połączą się w całość, Czytelnik ma pełen obraz fabuły. W przypadku naszej lektury przerażający obraz. Zakończenie wprawiło mnie w osłupienie. Zadałam sobie pytanie SERIO?! Takiego zakończenia nie spodziewałam się.

Początkowo było mi trudno wbić się w książkę, chodziło mi o nazwy naukowe, którymi posługiwały się doktorantki. Ale dość szybko oswoiłam się ze słownictwem i już czytałam bez problemu. Do tego dochodzi wątek wzięty jak z horroru. W pewnym momencie chciałam zamknąć oczy ze strachu,ale przecież musiałam czytać dalej! To wszystko połączone było kryminalną zagadką, której rozwiązanie było totalnie science-fiction. Jak patrzę na to wszystko, co chcę Wam napisać, wychodzi takie pomieszanie z poplątaniem. A w tej książce naprawdę gatunki tak się ze sobą mieszają, ale nie zauważa się przeskoku z kryminału do grozy czy science-fiction. Wszystko jest ze sobą spójne. I to jest naprawdę świetne, bo czyta się to z przyjemnością i zapartym tchem. Czytając czułam się jakbym oglądała film!

Kończąc zachęcam Was do tej książki, sama też będę musiała nadrobić pozostałe książki Wojtka, bo jeżeli są tak dobre jak ta, to trzeba to przeczytać! ,,Między światami" to świetna książka, przy której nie będzie się nudzić! Zapewniam Was!

Informacje dodatkowe o Między światami :

Wydawnictwo: Oficyna CM
Data wydania: 2023-07-07
Kategoria: Horror
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Między światami

Kup książkę Między światami

Lista sześciu
Wojciech Kulawski0
Okładka ksiązki - Lista sześciu

Wkrótce giną kolejne ważne osobistości świata polityki. Warszawska prokuratura jest bezradna w obliczu zagadkowych zgonów.W tym samym czasie...

Zamknięci
Wojciech Kulawski0
Okładka ksiązki - Zamknięci

Trójka przerażonych osób budzi się w opuszczonym bunkrze. Stopniowo zdają sobie sprawę z kuriozalnej prawdy, że nieobliczalny szaleniec zorganizował...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;