Muzeum luster

Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją książki, która mam wrażenie, że opanowała cały Instagram.
Autor książki jest bratem Carli Montero, a to już dobrze wróżyło. Miałam okazję czytać jej książki i ogromnie mi się podobały.
Autor podobnie jak siostra używa przepięknych opisów, ogrom informacji teorycznych związanych ze sztuką.
Czytając książkę odniosłam wrażenie, że autor włożył w nią dużo pracy. Wszystkie historie, nazwy, zdarzenia. Oczywiście część z nich jest zmyślona.
Akcja rozgrywa się w Muzeum Prado znajdującym się w Madrycie. Nigdy w nim nie byłam, a czytając miałam wrażenie jakbym znała je na wylot.
Obraz to nic innego jak lustro przedstawiający odbicie tego co miało miejsce, co malarz chciał umieścić, przekazać, pozostawić jako zagadkę bez klucza do jej rozwiązania.
Ile tajemnic może skrywać takie muzeum?
Co kryją obrazy w Muzeum Luster?
To historia o morderstwach, a także pięknie opowiedziana historia obrazów, ich twórców.
W Muzeum ma odbyć się Międzynarodowy Konkurs Kopistyczny. Podczas jego trwania dochodzi do brutalnych morderstw. Sprawcy odtwarzają sceny ze słynnych obrazów i mordują w sposób ukazany na nich.
Policja nie bardzo wie co robić i o co chodzi. Z pomocą przychodzi uczestniczka konkursu Judith i specyficzny specjalista od symboli Guillermo.
Odczytywanie symboli to jeden z najciekawszych elementów książki, szczegółowe opisy i poznawanie średniowiecznych historii.
Reprodukcje obrazów znajdują się na końcu książki to super trafiony pomysł, by nasza wyobraźnia jeszcze bardziej się uaktywniła.
Autor stopniuje napięcie co w efekcie powoduje chęć dalszego czytania. Nie ma elementów nudy. Każda postać jest wyrazista, ciekawa, denerwująca.
W trakcie czytania książki moja myśl to, że jest to dobry materiał na film. Najlepiej z Tomem Hanks w roli głównej. Fani twórczości Dana Brown napewno będą usatysfakcjonowani.
Serdecznie dziękuję @rebis za egzemplarz
Uznania należą się za szatę graficzną i pomysł z replikami.

Informacje dodatkowe o Muzeum luster:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-10-27
Tytuł oryginału: El museo de los espejos
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Muzeum luster

Kup książkę Muzeum luster

Poszukiwacze (Tom 3). Miasto Świętych Mężów
Luis Montero0
Okładka ksiązki - Poszukiwacze (Tom 3). Miasto Świętych Mężów

Ostatnia - i najbardziej ekscytująca - część trylogii ,,Poszukiwacze" Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu...

Stół króla Salomona. (Poszukiwacze)
Luis Montero0
Okładka ksiązki - Stół króla Salomona. (Poszukiwacze)

Pełna inteligentnego humoru i zagadek powieść osnuta tajemnicą, w której śmierć i niebezpieczeństwo czają się na uliczkach współczesnych miast i w podziemiach...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;