Nerve

Vee to główna bohaterka książki autorstwa Jeanne Ryan pt ,, Nerve". Vee jest uczennicą szkoły średniej, posiada przyjaciół, ale jedna z tych przyjaźni zostaje wystawiona na próbę. Przeważnie jest tak, że czytam książkę, ale tym razem zadecydowałam inaczej. Wybrałam obejrzenie filmu, nie żałuje mojej decyzji. Nie zawiodłam się na mojej intuicji. Film spodobał mi się pod każdym względem: dobór aktorów, szybka akcja , pomysłowość nad każdą ze scen. Owszem istnieje różnica miedzy filmem, a książką: inne zadania, czy choćby nawet sposób poznanie Iana. Analizując całość Nerve doszłam do wniosku, że zarówno film jak i książka stanowi idealną wskazówkę wychowawczą dla młodzieży , która żyje dniem codziennym w Internecie. Czy polska młodzież wzięłaby udział w grze "Nerve" to pytanie też zadawałam sobie w trakcie czytania, gdyby była taka możliwość? Odpowiedź moim zdaniem na to pytanie stanowiłaby jedną wielką niewiadomą, ponieważ zabrakło by odwagi na udział w tej grze. Chociaż nigdy nic nie wiadomo, gdyż młodzież potrafi zaskoczyć. Emocji w trakcie czytania i oglądania tutaj nie zabranie. Po obejrzeniu filmu i przeczytaniu książki zadałam sobie pytanie: Jesteś Anna obserwatorem czy graczem? Zdecydowanie wybrałam opcję obserwatora bez możliwości wyznaczania trudnych zadań dla głównych bohaterów gry: Vee i Iana. Warto przeczytać tą książkę pt."Nerve", ponieważ: o Występuje ciągły rozwój akacji na każdym etapie poznawania bohaterów o Dobrane jest właściwe słownictwo młodzieżowe o Znajomość psychologii osobościowej młodzieży co jest tutaj dużym zachęcającym atutem do zaprzyjaźnienia się z bohaterami Każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie zapoznając się z losami Vee, nie tylko młodzież, która spogląda inaczej na świat współczesnej wartości, która ma swoje odniesienie w opinii, ocenie, komentarzu w świecie zabawy i świecie wirtualnym. Tekst zawarty na łamach książki napisany jest językiem zrozumiałym, wprowadzone są interesujące, dopracowane dialogi. Twarda oprawa, 300 stron , a na okładce z przodu znajduje się twarz Vee, a z tyłu okładki ujęta została delikatnie twarz Iana. Polecam zapoznać się z tą książką wydaną przez Wydawnictwo Dolnośląskie Publicat.

Informacje dodatkowe o Nerve:

Wydawnictwo: Dolnośląskie