reklama

Jesteś Graczem czy Widzem? Wyzwanie („Nerve") czyli thriller nie tylko dla młodzieży

Data: 2020-05-31 14:06:04 Autor: Piotr Piekarski

Wyzwanie – ekranizacja książki Nerve – to pełen akcji thriller, który skłania do zastanowienia się nad naszym uzależnieniem od technologii. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? 

Czytaj także: Netflix – premiery – czerwiec 2020

Obrazek w treści

Wyzwanie mogliśmy oglądać w kinach w roku 2016 – wówczas film nosił tytuł Nerve – taki jak książka Jeanne Ryan, wydana również w Polsce. O czym jest film?

Wyzwanie. O czym jest film?

Chcesz być Graczem czy Widzem? Chcesz wziąć udział w Grze, czerpiąc przyjemność z kolejnych skoków adrenaliny, podejmowania coraz trudniejszych wyzwań i decyzji czy jako Widz obserwować graczy i stawiać im kolejne wyzwania? Wiedz jedno: aby przeżyć, musisz wygrać.

Zobacz także: Co nowego na Netflixie w maju?

Vee zawsze była w cieniu. Zawsze ustępowała swojej przyjaciółce, Sydney, która pragnęła popularności za wszelką cenę – i potrafiła ją zdobyć. Teraz ma dość. Wyjeżdża do NYC i uczestniczy w Nerve. To gra, w której Widzowie stawiają uczestnikom kolejne wyzwania. Pierwsze jest proste: wystarczy pocałować całkiem atrakcyjnego nieznajomego. Potem jest kradzież. A potem stawka już tylko rośnie. Widzowie stawiają coraz bardziej ryzykowne zadania, adreanaliny jest coraz więcej, gra staje się też coraz bardziej niebezpieczna. Vee postanawia się wycofać. Niestety, nie może. Traci tożsamość i wszelkie środki finansowe, stając się więźniem. Co zrobi, zmuszona do walki o własne życie?  

Wyzwanie (Nerve) – aktorzy

W filmie Nerve zobaczymy młode gwiazdy z grającą główną rolę Emmą Roberts na czele. Tu ciekawostka: Emma jest córką Erica Robertsa, aktora, brata Julii Roberts, stąd wszelkie podobieństwa między aktorkami są jak najbardziej zrozumiałe. Na ekranie zobaczymy też Dave'a Franco i Juliette Lewis

Wyzwanie (Nerve) – czy warto zobaczyć?

Warto. Trzymające w napięciu bez reszty Wyzwanie to film wciągający, bardzo sprawnie zrealizowany. To także film na wskrość współczesny, przestrzegający widzów przed niebezpieczeństwami, jakie niesie nadmierne uzależnienie od sieci, aplikacji i smartonów. Widzowie doceniają niezłą grę aktorską i świetną zabawę, jaką gwarantuje seans. 

Czytaj także: 3 sezon Stulecia Winnych. Czy będzie, co się wydarzy?

Wyzwanie (Nerve) – gdzie zobaczyć?

Film Wyzwanie zobaczymy w niedzielę, 31 maja 2020, o godzinie 20:00 w TVN. 

Nerve (Wyzwanie) – czy jest książka?

Film Wyzwanie to ekranizacja książki Nerve. Nasi recenzenci zwracają uwagę, że warto ją przeczytać, bo autorka, Jeanne Ryan, pokazuje, co dzieje się, gdy osoba, która zawsze była w cieniu, nagle znajduje się na pierwszym planie. To wciągający książkowy thriller o pragnieniu popularności, uzależnieniu od technologii, skłaniający do zastanowienia się nad popularnością książkowych czy telewizyjnych reality show. I nad tym, jaką cenę płacą za popularność i sukces ich uczestnicy. 

Powieść Nerve możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nerve
Jeanne Ryan10
Okładka książki - Nerve

JESTEŚ WIDZEM CZY GRACZEM? Vee, otoczona popularnymi przyjaciółmi, zawsze pozostaje w cieniu. Któregoś dnia postanawia to zmienić i bierze...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje