Co nowego na Netfliksie w maju? Premiery filmów i seriali

Data: 2020-05-01 12:14:35 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Tegoroczny długi weekend majowy będzie szczególny – większość z nas spędzi go w domach, nawet jeśli pogoda dopisze. Co w tym czasie zobaczyć na Netfliksie?

Obrazek w treści

Podobnie jak w ostatnich miesiącach, także i w maju należy zachować szczególną ostrożność. Chociaż powoli rozpoczyna się odmrażanie gospodarki, to jednak – w majowy weekend nadal powinniśmy pozostać w domach. Co w tym czasie zobaczyć na Netfliksie?

Czytaj także: Recenzja filmu Groźne kłamstwa.

Wczoraj recenzowaliśmy dla Was serial Groźne kłamstwa, który wczoraj miał premierę na seriwsie Netfliks, dziś zaś przedstawiamy Wam premiery nowości na Netflixie w maju 2020.

O krok od szczęścia – 1 maja 2020

O krok od szczęścia to argentyńska produkcja, która przedstawia losy Sebastiana - dziennikarza radiowego, błyskotliwego i komicznego radiowca. Chociaż w radiowych audycjach przyjmuje maski, w prawdziwym życia musi poradzić sobie z byłą żoną, do której nadal coś czuje, a także dwojgiem dających popalić dzieci.

Kierunek: Noc – 1 maja 2020

Kierunek: Noc to najnowszy serial, który powstał na podstawie Starości aksolotla Jacka Dukaja. Kierunek: Noc opowiada historie bohaterów statku powietrznego, który w czasie nocnego rejsu zostaje porwany. Kiedy samolot próbuje prześcignąć słońce, na Ziemi dochodzi do globalnego kataklizmu. Serial został zrealizowany przez Belgów, a w rolach głównych występują Pauline Etienne, Laurent Capelluto oraz Stefano Cassetti.

Nie jesteście pewni, czy zobaczyć ten serial? Zapraszamy do przeczytania recenzji serialu Kierunek: Noc.

Hollywood  - 1 maja 2020

Hollywood to kilkuodcinkowy serial, w którym przedstawione zostają losy aaktorów po zakończeniu II wojny światowej. W nowej rzeczywistości pełni zapału ludzie kina zrobią wszystko, by osiągnąć sukces.

Więcej niż myślisz – 1 maja 2020

Więcej niż myślisz to kolejny młodzieżowy film poświęcony tematyce LGBT+. W nowej produkcji przedstawiona zostaje historia Ellie Chu, kujonki, która szkolnym kolegom przydaje się do pisania wypracowań. Niebawem dziewczyna otrzymuje kolejne zlecenie - ma napisać list miłosny w imieniu mięśniaka ze szkolnej drużyny. Niespodziewanie, nie tylko zaprzyjaźnia się z chłopakiem, ale także - zakochuje w dziewczynie, do której pisała list.

Nie jesteście pewni, czy zobaczyć ten film? Zapraszamy do przeczytania recenzji filmu Więcej niż myślisz.

Złość – 1 maja 2020

Złość to nowy thriller prosto z Francji. Przedstawia on losy mężczyzny, który po długiej nieobecności powraca do domu. Niespodziewanie w domu zastaje dzikich lokatorów, którzy uznając prawo zasiedzenia nie mają zamiaru opuścić domu. Niebawem rozpocznie się proces o eksmisję, jednak brutalni lokatorzy nie dadzą łatwo za wygraną.

Cały dzień i noc – 1 maja 2020

Cały dzień i noc przedstawia historię dwójki mężczyzn – ojca i syna – którzy przez całe życie marzą jedynie o tym, by młodszy z nich nie popełnił błędów starszego. Jahkor nie chce być jak ojciec, jego ojciec natomiast ma nadzieję nigdy zobaczyć syna w więzieniu. Finalnie oboje znajdują się za kratami, a Jahkor rozpoczyna wędrówkę w głąb siebie, by zrozumieć sens własnej egzystencji.

Mrs. Serial Killer – 1 maja 2020

Lekarz w obowiązku musi robić wszystko, by ratować ludzkie życie. Co jednak, gdy popełnienie niewyobrażalne zbrodnie? Doktor oskarżony zostaje o serię brutalnych morderstw, co więcej, jego wina została udowodnienia, a on sam trafia za kraty. Żona, by go odzyskać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce – i zaczyna sama popełniać zbrodnie o tym samym modus operandi.

Diuna – 1 maja 2020

1 maja na Netfliksie pojawi się też film Diuna – pochodząca z 1984 roku adaptacja powieści Franka Herberta. Produkcja przybliża losy dwóch przeciwnych sobie rodów, które walczą o tytułową Diunę – planetę posiadającą najcenniejszą substancję we Wszechświecie.

Forrest Gump – 1 maja 2020

Forrest Gump to kultowa już produkcja z udziałem Toma Hanksa. Filmprzedstawia losy tytułowego bohatera, który musi zmierzyć się z światowymi wydarzeniami na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Film powstał na podstawie na powieści o tym samym tytule autorstwa Winstona Grooma.

Pracujące mamy: Sezon 4 – 6 maja 2020

6 maja na Netfliksie wyląduje także 4. sezon serialu Pracujące mamy. Ta prześmiewcza produkcja opowiada o losach kobiet, które po urlopie macierzyńskim postanawiają wrócić do pracy. I udowodnić wszystkim, że będąc mamami, są równie dobrymi pracowniczkami, co wcześniej.

Scissor Seven: Sezon 2 – 7 maja 2020

Scissor Seven to serial animowany dla dzieci przedstawiający przygody nietypowego fryzjera. 7 maja na Netfliksie pojawi się drugi sezon animacji.

Już nie żyjesz: Sezon 2 – 8 maja 2020

8 maja pojawi się także kontynuacja serialu Już nie żyjesz, przedstawiającego losy ekscentrycznej wdowy, która za wszelką cenę postanawia odnaleźć zabójcę swojego męża. Niespodziewanie zaprzyjaźnia się z nią pełna optymizmu, patrząca na świat przez różowe okulary sąsiadka.

The Eddy – 8 maja 2020

The Eddy to nowa produkcja z udziałem plejady gwiazd – w tym z nagrodzonym Oscarem Damienem Chazelle, a także Joanną Kulig. W nowym serialu, którego akcja dziać się będzie na ulicach francuskiej stolicy, przedstawione zostaną losy byłego muzyka jazzowego – Elliota Udo, który obecnie zarządza paryskim klubem The Eddy. Niebawem pianista odkrywa, że jego wspólnik mógł być zamieszany w ciemne interesy, a sam klub i jego pracownicy skrywają przed właścicielem pewne tajemnice.

Valeria – 8 maja 2020

Valeria to kolejna produkcja, która powstała na podstawie książek – tym razem powieści hiszpańskiej pisarki Elisabet Benavent (W butach Valerii). Serial przedstawia historię tytułowej Valerii – pisarki, która przechodzi kryzys. Nie tylko nie układa jej się w małżeństwie, ale także – praca pisarska przestaje przynosić satysfakcjonujące rezultaty. Na całe szczęście kobieta może liczyć na… niezawodne przyjaciółki!

Restauracje na krawędzi: Sezon 2 – 8 maja 2020

W drugim sezonie programu znani restauratorzy ponownie odwiedzą upadające restauracje i sprawdzą, jak mogą pomóc im wyjść na prostą.

Renowatorzy z Doliny Rdzy: Sezon 2 – 8 maja 2020

8 maja pojawi się także drugi sezon programu Renowatorzy z Doliny Rdzy opisujący przygody trójki fanów motoryzacji zajmujących się odnawianiem starych aut i sprzedawaniem ich z zadziwiającym zyskiem.

18 prezentów – 8 maja 2020

18 prezentów to wzruszający i oszczędny w środkach wyrazu film opowiadający o ciężarnej, u której wykryto raka. Zanim kobieta umrze, pozostawia ledwo urodzonej córce 18 prezentów, które ta po kolei otwierać ma każdego roku.

Chico: Małpka złota rączka – 8 maja 2020

Chico to nowa animacja dla dzieci przedstawiająca tytułową małpkę-mechanika.

The Hollow: Sezon 2 – 8 maja 2020

The Hollow to emocjonująca kreskówka opowiadająca losy trójki zagubionych nastolatków, które muszą wspólnie przeciwstawić się przeciwnościom losu, by bezpiecznie powrócić do domu.

Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody – 11 maja 2020

Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody to film dokumentalny, w którym celebryci przedstawią halucynogenne wizje.

Osądzeni przez media - 11 maja 2020

Osądzeni przez media to ciekawy sześcioodcinkowy serial dokumentalny, który przedstawi widzom siłę, jaką posiadają medialne komunikaty. W odcinkach przybliżone zostaną kryminalne sprawy, wobec których wyrok opinii publicznej zapadł wcześniej niż sędziowski jedynie za sprawą materiałów prasowych i telewizyjnych.

Niewłaściwa Missy – 13 maja 2020

Tim wreszcie poznał „tę jedyną” – idealną dziewczynę, z którą mógłby spędzić całe życie. Z nową kobietą flirtuje SMS-owo i pochłonięty wirtualną znajomością postanawia iść o krok dalej – zaprasza ją na wycieczkę na Hawaje. Kiedy przybywa na lotnisko okazuje się jednak, że na wakacje życia zaprosił nie tę dziewczynę, co trzeba.

Partacze – 15 maja 2020

Na pewne przyjęcie zatrudniony zostaje magik, który pragnie wszystkim udowodnić, że jego sztuczki to nie kłamstwa. Nie wie jednak, że osoba, którą zaraz „zniknie” jest bossem narkotykowej mafii. Kiedy zaś do lokalu z nakazem aresztowania wejdzie policja, magik będzie miał niezłe kłopoty za swoją popisową sztuczkę.

White Lines – 15 maja 2020

Zoe prowadzi nudne i spokojne życie. Niebawem postanawia zostawić je dla przygody – wyjeżdża na Ibizę, gdzie od pewnego czasu przebywa jej brat. Kiedy tam dociera, zaczyna żyć tamtejszym niebezpiecznym i dekadenckim życiem.

Magik wśród ludzi: Sezon 3 - 15 maja 2020

W połowie maja pojawi się także trzecia transza programu prowadzonego przez magika Justina Willmana. Czy i tym razem uda mu się przekonać do sztuczek przypadkowych przechodniów?

Zakładnik – 15 maja 2020

Zakładnik to produkcja oparta na powieści Pierre’a Lemaitre’a pod tym samym tytułem. Jest to historia pozostającego obecnie bez pracy, byłego HR-woca, 57-letnieg Alaina Delambre, który nie mając nic do stracenia, przyjmuje lukratywną ofertę pracy. Wkrótce okaże się, że nowy pracownik jest jednym z elementów nielegalnej układanki.

Kocham cię, głuptasie – 15 maja 2020

Kocham cię, głuptasie to nowa komedia romantyczna, która opowiada historię Marcosa, niesfornego mężczyzny, z którym zrywa dziewczyna. Po tym zdarzeniu postanawia zmienić swoje życie, zaczynając od zewnętrznej metamorfozy.

Królowa i konkwistador – 16 maja 2020

Królowa i konkwistador to opowieść o niezabliźnionych ranach i chęci zemsty. W produkcji przedstawiona zostaje historię pochodzącego z Hiszpanii konkwistadora – Pedro de Heredia, który zdradza ludzi, którzy go wielbili. Po latach Catalina, dawna kobieta z życia konkwistadora, powraca, by się zemścić.

Mistrzowie ogrodnictwa / Wojna kwiatów – 18 maja 2020

Wojna kwiatów to nowe reality show, w którym w szranki staną najlepsi ogrodnicy. Program wygra ten, który stworzy najpiękniejsze kwiatowe kompozycje.

Słodkie magnolie – 19 maja 2020

Słodkie magnolie to wzruszający serial, opisujący losy kilku przyjaciółek – Maddie, Helen i Dany, które wspólnie znoszą życiowe porażki i perypetie, wspierając się w trudnych chwilach. Serial oparty jest na serii książek Sweet Magnolias autorstwa Sherryl Woods.

Patton Oswalt: I Love Everything – 19 maja 2020

To kolejna odsłona programu typu stand-up Pattona Oswalta. Tym razem komik zmierzy się z 50. urodzinami i perypetiami wieku średniego.

Ben Platt Live From Radio City Music Hall – 20 maja 2020

Zapis koncertu Bena Platta – aktora i muzyka.

Historia w pytaniach i odpowiedziach – 22 maja 2020

Historia w pytaniach i odpowiedziach to najnowszy program dokumentalny, który w ciekawy sposób przybliża widzom historie największych naukowych odkryć wszechczasów.

Selling sunset: Sezon 2 – 22 maja 2020

Selling sunset to reality show, które przedstawia elitarną grupę agentów nieruchomości, sprzedających bajeczne parcele bogaczom z Los Angeles.

Control Z – 22 maja 2020

Control Z to nowy meksykański serial dla młodzieży. Opowie on historie uczniów, których ściśle strzeżone sekrety wychodzą na jaw, gdy ich komputery zostają przejęte przez tajemniczego hakera. Tylko jedna osoba – Sofia – ma szansę dowiedzieć się, kim jest ukrywający się cyberprzestępca.

Gołąbeczki – 22 maja 2020

Gołąbeczki to pełna humoru komedia kryminalna przedstawiająca losy przechodzącego kryzys małżeństwa, które przypadkiem wplątane zostaje w kryminalną intrygę. By nie trafić do więzienia, małżonkowie muszą ponownie zacząć ze sobą współpracować i odnaleźć prawdziwego zabójcę.

Dynastia: Sezon 3 – 23 maja 2020

Pod koniec maja na Netfliksie pojawi się też trzeci sezon nowej wersji kultowej Dynastii. Jakie tym razem perypetii spotkają członków rodziny Harringtonów?

Już mnie tu nie ma – 27 maja 2020

Już mnie tu nie ma to doceniony na festiwalach film, który opowiada historię 17-letniego  meksykańskiego chłopaka wplątanego w porachunki gangów. By uciec przed śmiercią, wyjeżdża do USA, gdzie musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Domysł – 28 maja 2020

Domysł to oparty na powieści o tym samym tytule argentyński film noir, w którym przedstawione zostają losy policyjnej pary – młodej funkcjonariuszki i doświadczonego detektywa, zajmujących się sprawą zabójstwa dziewiętnastoletniej dziewczyny.

Siły Kosmiczne – 29 maja 2020

Siły Kosmiczne to nowa komedia z udziałem Steve’a Carella. Film ukaże losy ekscentrycznego naukowca, który rozpoczyna współpracę z generałem sił zbrojnych, by wspólnie stworzyć nową wojskową jednostkę – Siły Kosmiczne.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje