Serial "Kierunek: Noc" na podstawie prozy Dukaja niebawem na Netfliksie!

Data: 2019-09-03 19:01:56 Autor: pobarski

Z każdym rokiem Netflix coraz bardziej angażuje się w tworzenie seriali i filmów dla polskich widzów. Tym razem przygotowuje serial Kierunek: Noc na podstawie Starości aksolotla Jacka Dukaja.

Kierunek noc teaserFot. kadr z teasera Kierunek: Noc / Netflix

Starość aksolotla Jacka Dukaja to książka science fiction, która pierwotnie wydana została tylko w wersji elektronicznej i dostępna była w sprzedaży… popularnej platformy Allegro.

Czytaj także: Netflix we wrześniu. Co nowego?

Teraz wiemy już, że znany serwis streamingowy Netflix zajmie się ekranizacją książki Jacka Dukaja – polskiego pisarza fantastyki. To kolejna produkcja amerykańskiego giganta, która pojawi się na platformie na podstawie polskiej książki.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat serialu, pewne jest natomiast, że będzie on inspirowany książką Dukaja Starość aksolotla, a produkcja nazywać się będzie Kierunek: Noc. Co ciekawe, serial zostanie zrealizowany przez Belgów.

Kierunek: Noc – opis

O czym będzie serial Kierunek: Noc? Po katastrofie słonecznej, życie na Ziemi nie jest już takie same – światło niszczy część planety, nie pozwalając w niej zamieszkiwać. Przy życiu pozostają jedynie nieliczni, w tym ludzie, którzy znaleźli się na pokładzie samolotu lecącego nocą z Belgii.

Po katastrofie ocaleni obierają kurs na zachód, by to właśnie tam znaleźć dom. Pomiędzy ludźmi zaczną nawiązywać się przyjaźnie, ale również – rodzić konflikty. Każdy z pasażerów samolotu chce jednak przeżyć za wszelką cenę.

Kierunek: Noc – zwiastun

Prace nad produkcją dopiero się rozpoczną, jednak już teraz Netflix opublikował pierwszy teaser zapowiadający serial.

Kierunek: Noc – obsada

Na ten moment nie wiadomo, kto dokładnie ma znaleźć się w obsadzie serialu. Z całą pewnością liczyć możemy jednak na udział w projekcie międzynarodowej ekipy aktorskiej – m.in. Belgów, Polaków, Francuzów, Niemców, Turków, Rosjan i Włochów.

Reżyserami serialu mają być pochodzący z Belgii Inti Calfat i Dirk Verheye, producenci to natomiast Polacy –Tomasz Bagiński i Jacek Dukaj.

Kierunek: Noc – kiedy premiera?

Premiera serialu zaplanowana jest na 2020 rok. Netflix nie udostępnił więcej informacji, jednak już niebawem pewnie się to zmieni. Planuje się, że serial zmieści się w sześciu odcinkach.

Kierunek: Noc – książka

Kierunek: Noc będzie serialem jedynie inspirowanym książką Jacka Dukaja, mimo tego warto ją wcześniej poznać. W listopdzie tego roku nakładem Wydawnictwa Literackiego pierwszy raz w formie papierowej pojawi się książka Starość aksolotla. Obecnie tytuł ten można kupić jedynie w formie e-booka.

Będziecie oglądać?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Starość aksolotla
0
Okładka książki - Starość aksolotla

Postapokaliptyczna wizja świata, w którym kosmiczny kataklizm sterylizuje Ziemię ze wszystkiego, co żywe. Nielicznym ludziom na chwilę przed katastrofą...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje