Netfliks we wrześniu. Co nowego?

Data: 2019-09-01 12:40:38 Autor: pobarski

To już oficjalne – rozpoczął się właśnie wrzesień, a od poniedziałku do szkół powrócą uczniowie. 1 września to jednak także nowy miesiąc, w którym popularny gigant VOD proponuje nowości filmowe. Co czeka na widzów Netfliksa we wrześniu?

Netfliks

Na osłodę ostatnich chwil wakacji, Netflix ma dla swoich widzów wiele oryginalnych produkcji. Choć na platformie także i w wakacje pojawiały się nowe seriale i filmy, to dopiero w sezonie jesiennym faktycznie będziemy mogli zobaczyć długo wyczekiwane nowości.

Czytaj także: Rosjanie stworzą ekranizację książki "Metro 2033". Co wiemy o filmie?

Archibald's Next Big Thing – 6 września 2019

Netflix zaczyna od swojej najnowszej produkcji skierowanej z myślą o dzieciach. Archibald's Next Big Thing to animacja opowiadająca o losach kurczaka Archibalda Struttera, który zdaje się żyć przygodą. Archibald wyrusza w świat, a po drodze spotykają go liczne przygody. Co ważne, serial animowany ma uczyć dzieci czerpania wiedzy poprzez to, co spotyka je w czasie podróży, a nie w miejscu docelowym. Serial powstał na podstawie książki stworzonej przez Tony’ego Hale’a i Tony’ego Biaggne’a.

Szkoła dla elity (Élite) – 6 września 2019 [sezon 2]

Nowy rok szkolny zaczyna się nie tylko w polskich szkołach, ale także w elitarnej szkole Las Encinas – najlepszej i najbardziej prestiżowej szkole w Hiszpanii. W drugim sezonie prawdopodobnie zobaczymy dalsze losy poznanych już wcześniej bohaterów – m.in. Samuela, Carli, Polo, Christiana i Guzmána. Samuel będzie chciał dojść do prawdy, kto stoi za morderstwem Mariny. Nowy sezon, to także nowe konflikty i tajemnice.

The I-Land – 12 września 2019

Dziesięć osób, kompletnie ze sobą niepowiązanych, budzi się na bezludnej wyspie. Nie pamiętają, jak się na niej znaleźli. Właściwie – nie pamiętają niczego, nawet tego, jak się nazywają. Kiedy każdy z nich odkrywa, że pozostali współtowarzysze mają ten sam problem, postanawiają się zjednoczyć, by wrócić do domu – gdziekolwiek on jest. Zaczynają przemierzać wyspę, jednak dzika natura okaże się dla nich bezwzględna.

Marianne – 13 września 2019

Marianne to zdecydowanie serial dla fanów literatury i… horrorów. Przedstawia historię pisarki, autorki poczytnych powieści grozy, która na chwile robi sobie urlop od pisania. Niebawem odkrywa jednak, że upiór z jej książek istnieje naprawdę. Demon o imieniu Marianne każe jej wrócić do domu i do… pisania, w innym wypadku czyha na kobietę spore niebezpieczeństwo…

Niewiarygodne (Unbelievable) – 13 września 2019

Życie Marie Adler było zwyczajne, tak jak każdej nastolatki. Do momentu, kiedy w jej domu dochodzi do włamania. Co więcej, kryminalista zamiast kradzieży, dokonał na dziewczynie także napaści na tle seksualnym. W miasteczku nie dochodziło jednak do takich zdarzeń, a dziewczyna poza własnymi słowami nie miała żadnych dowodów. Zarówno jej bliscy, ani policja nie uznali, by jej wersja wydarzeń była wiarygodna.

W tym samym czasie w oddalonym o wiele kilometrów mieście dwie policjantki prowadzą razem sprawę zaskakująco podobnych gwałtów. Według założeń detektywów, stoi za nimi seryjny gwałciciel. Niespodziewanie, te dwie sprawy okażą się mieć więcej wspólnego, niż ktokolwiek mógłby początkowo przypuszczać.

Top Boy – 13 września 2019

Od 2011 do 2013 na brytyjskim Channel 4 emitowany był serial kryminalny Top Boy, przedstawiający historię narkotykowych dilerów i ich porachunków. Chociaż po drugim sezonie seria została zdjęta z anteny, teraz powraca z kolejnym sezonem na Netfliksie.

I tym razem na ekranach zobaczymy Dushane, który wraca do Londynu, by kontynuować pracę narkotykowego dilera. Tym razem mężczyzna zawiera pakt z Sully, który też wraca na ulicę po chwilowej nieobecności spowodowanej odbywaniem kary w więzieniu. Na obu czeka zaś Jamie, nowy wpływowy młody gangster, któremu nie podoba się powrót starych wyjadaczy na jego terenie.

Wysoka dziewczyna – 13 września

Wysoka dziewczyna to nietypowy film dla młodzieży mówiący o… akceptacji odmienności. Odmienności, która w życiu Jodi przejawia się bycia… naprawdę wysoką. 16-latka od zawsze była wyższa od swoich rówieśniczek i rówieśników, co często wpędzało ją w kompleksy i powodowało, że zamiast patrzeć innym w oczy, wbijała wzrok w ziemię.

Będąc szkolnym pośmiewiskiem, stała się nieszczęśliwa, jednak wszystko zmienia się, gdy poznaje Stiga – Szweda, który przyjechał do jej szkoły w ramach uczniowskiej wymiany międzynarodowej. Stig nie tylko świetnie rozumie Jodi, ale także – jest wyższy od niej! Niebawem dziewczyna staje się częścią miłosnego trójkąta.

W głowie Billa Gatesa – 20 września 2019

Od 20 września na Netfliksie będzie można zobaczyć trzyodcinkowy program dokumentalny dotyczący Billa Gatesa – współzałożyciela firmy Microsoft. W głowie Billa Gatesa w reżyserii nagrodzonego Oscarem Davisa Guggenheima to skrupulatny dokument dotyczący filozofii życia i przekonań byłego prezesa Microsoftu. Program opowiada historię Gatesa, przedstawiając jego sukcesy i nieudane projekty oraz sceny z życia prywatnego.

Team Kaylie – 23 września 2019

Team kylie

Nowy serial Netfliksa przedstawi losy nastoletniej influencerki Kaylie Konrad, uzależnionej od robienia selfie i dzielenia się w sieci swoimi przeżyciami. Po kolejnej szkolnej wpadce, Kaylie zostaje zapisana jako przewodnicząca pozalekcyjnego klubu fanów dzikiej przyrody. Dla Kaylie, która przejmowała się każdą źle ułożoną fałdą sukni, pomysł ten wydaje się totalną katastrofą.

Skylines – 27 września 2019

Młody niemiecki producent hip-hopu długo pracował na to, by osiągnąć sukces. Nic więc dziwnego, że szybko zgadza się, kiedy los podsuwa mu niezwykłą szansę – kontrakt z firmą Skyline Records. Młody mężczyzna jednak nie wie, że umowa ze Skyline. Niebawem jednak do miasta powróci brat właściciela wytwórni, który zajmuje się ciemnymi interesami. Kariera muzyczna szybko powiąże się zaś z przestępczością zorganizowaną.

Wybory Paytona Hobarta – 30 września

Ostatnią nowością Netfliksa we wrześniu jest serial Wybory Paytona Hobarta. Przedstawia on losy tytułowego bohatera, młodego bogacza, kalifornijskiego ucznia, który chodząc jeszcze do przedszkola, wiedział, kim chce być w przyszłości – prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Zanim jednak na stałe zagości w Gabinecie Owalnym, musi przejść przez najgorszą część w karierze każdego polityka – liceum. Na początek, musi wygrać w wyborach na przewodniczącego uczniowskiego samorządu, by otrzymać dodatkowe punkty we wniosku na studia. By to osiągnąć, będzie musiał wykorzystać wszystkie chytre sztuczki swoich starszych kolegów z politycznej branży.

Korzystacie z Netflixa? Będziecie oglądać którąś z produkcji?

Fot. mat. prasowe Netflix

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje