Nie bój się życia

Życiu ludzkiemu na każdym jego etapie towarzyszy strach. Nawet jeśli już coś mamy to boimy się utraty tego. Boi się dziecko i boi się osoba u kresu swojej egzystencji. Czego tak bardzo się boimy i czy można opanować strach i nauczyć się z nim żyć? Katarzyna Miller – psycholog, a także filozof z wykształcenia, zaprasza na swój zbiór felietonów.

Autorka przypomina nam, że warto zwolnić w codziennej pogoni za pieniędzmi czy sukcesem i poświęcić chwilę na relaks i celebrowanie chwili. Zachęca do traktowania samego siebie z dystansem i do odkrywania przyjemności z małych sukcesów. Powiem szczerze, że książkę pochłonęłam w jeden dzień i w zasadzie miło spędziłam z nią czas.

Nie wiem, jak jest u was, ale ja jestem bardzo oporna na psychologiczne porady. Dlatego lubię poradniki, bo za niewielką cenę dostaję sporą dawkę wiedzy. Tak było i w tym przypadku. Część rad była mi już znana, część potraktowałam jako przypomnienie, tego, co już gdzieś kiedyś usłyszałam.

Jeśli macie wolny wieczór bądź dwa i ochotę na niezobowiązujące, momentami zabawne pogadanki o życiu to zapraszam. Książka nie jest zbyt obszerna, zdobią ją rysunki, a każdy z rozdziałów poświęcony jest innemu tematowi, przez co możemy czytać ją, zaczynając od dowolnego rozdziału. Porady zawarte w książce może nie są zbyt odkrywcze, ale chyba takie miały być. Zdecydowanie więcej wyniosłam z felietonów Stuhra (Tata 3d) niżeli z poradnika pani Miller, który poradnikiem jest tak nie do końca.

Dodam, że to wydanie poprawione i uzupełnione. Zmieniła się m.in. okładka, moim zdaniem zdecydowanie na plus. Podsumowując- to książka z rodzaju tych, które można przeczytać, ale jeśli tego nie zrobimy to niewiele stracimy.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo

Informacje dodatkowe o Nie bój się życia:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: violetanddog

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Zobacz opinie o książce Nie bój się życia

Kup książkę Nie bój się życia

Nie bój się życia
Katarzyna Miller0
Okładka ksiązki - Nie bój się życia

Cieszące się wielką popularnością felietony "Nie bój się życia" publikowane były na łamach miesięcznika "Zwierciadło". W pierwszym z nich autorka...

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller
Katarzyna Miller0
Okładka ksiązki - Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok, to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany - może być on lepszy....

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska