Niewinny

Matt Hunter, były skazaniec. W młodości, w nieszczęśliwym zdarzeniu, bójce zabił rówieśnika. Jego marzenia i cele runęły w gruzach. Mijają lata. Matt powoli wychodzi na prostą. Zawiera związek małżeński z piękną, powabną Olivią.Matt pracuje jako prawnik i właśnie się dowiaduje, że wraz z Oliwią będą mieli dziecko. Mężczyzna jest bardzo szczęśliwy. Nagle jego szczęście małżeńskie zaczyna wisieć na włosku.

Dlaczego? Matt i Oliwia w pogoni za nowinkami kupują telefony, które mają w menu możliwość przesyłania sobie filmów video, w trybie online.
Matt już w wkrótce po wyjeździe służbowym żony ma możliwość przetestowania gadżetu. Mężczyzna otrzymuje film, w którym ewidentnie widać jego ukochaną w ramionach obcego faceta, w pokoju hotelowym.
 Czy to możliwe, że Oliwia zdradza męża? Czy dziecko, którego spodziewa się kobieta jest Matta? A może nie ma żadnego dziecka? A może zdrada w ogóle nie ma miejsca, a ktoś czyha na szczęście i spokój małżonków?

Bardzo cenię Harlana Cobena. Mam już kilka pozycji jego autorstwa za sobą. Nie ukrywam, że najbardziej lubię powieści, które są odrębnym bytem. Serie ( np. z Myronem Bolitarem, w roli głównej), które zdarza mi się czytać w różnej chronologii, są bardzo ciekawe, ale wspomniany brak chronologii może sprawiać pewne problemy.

Ale powracając do "Niewinnego", to najciekawszą i najbardziej wyrazistą postacią jest oczywiście Matt Hunter. Młody mężczyzna, który obciążony przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności musi żyć z ogromnym bagażem emocjonalnym. Wyrzuty sumienia są tak wielkim balastem, a teraz się okazuje, że przeszłość powraca...
Bohater musi stanąć z nią oko w oko. Próbuję zdemaskować Oliwię, dowiedzieć się dlaczego go zwodzi oraz udaje, że go kocha. A jeśli żona jest niewinna, to musi dowiedzieć się czemu ktoś ją chce zdyskredytować?

Kryminały Harlana Cobena mają kilka cech charakterystycznych. Pierwszą cechą są wyraziści, pełnokrwiści bohaterowie. Bohaterowie mający nieciekawą przeszłość lub naznaczeni są tragedią. Kolejnymi cechami są skomplikowane, idealnie skonstruowane intrygi kryminalne, tropy, które stale ewoluują i wprowadzają czytelnika w błąd.

Styl pisarza bywa zawiły. Zbacza z wyznaczonego toru, wprowadza nowe wątki, nowych bohaterów. Dojście do rozwiązania wcale nie jest proste, a jeśli czytelnik do niego dotrwa, mimo dreszczyku emocji, sprzecznych emocji i uczuć względem bohaterów, to zakończenie może go nieźle zaskoczyć.

Jak widzicie same pozytywy. Czy już znacie Harlana Cobena? A może już czytaliście "Niewinnego"?

Informacje dodatkowe o Niewinny:

Kup książkę Niewinny

W głębi lasu
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - W głębi lasu

Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z poderżniętymi gardłami. Pozostała...

Bez pożegnania
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Bez pożegnania

"Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena...