Serial Niewinny – Netflix z ekranizacją kolejnej powieści Harlana Cobena

Data: 2021-03-13 11:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Netflix potwierdził kolejną produkcję będąca efektem współpracy z amerykańskim pisarzem kryminałów i thrillerów, Harlanem Cobenem. Niebawem na platformie serial Niewinny, produkcji hiszpańskiej.

Obrazek w treści

Niewinny to serial będący adaptacją powieści o tym samym tytule i kolejną po W głębi lasu i The Stranger produkcją bazującą na dziełach tego płodnego twórczo pisarza. Tym razem widzowie, posiadacze Netflixa, zatopią się w przygody w serialu określanym przez platformę jako dramat kryminalny. 

Niewinny – opis serialu

Serial Niewinny to produkcja czerpiąca inspiracje z powieści Harlana Cobena o takim samym tytule, której bohaterem jest mężczyzna o imieniu Mat. Pewnego dnia, chcąc rozdzielić walczących ze sobą ludzi, przypadkowo zabija człowieka.

Po dziewięciu latach, odbywszy karę, wychodzi na wolność, zamierzając ułożyć sobie życie na nowo. Postanawia wraz z ciężarną żoną Olivią kupić dom na przedmieściach, by wieść spokojne, inne niż do tej pory życie.

Czytaj również: Serial Niewinny, kolejna ekranizacja książki Harlana Cobena, zaprezentowany na zwiastunie od platformy Netflix

Problem w tym, że pewnego wieczoru odbiera telefon od przebywającej w podróży służbowej Olivii. Zaczyna się walka z czasem, wracają podejrzenia, że Mat znowu się w coś wplątał. Po piętach Matowi depcze policjantka Lorena, zajmująca się dziwną sprawą samobójstwa. 

Niewinny – obsada serialu

Kolejna serialowa produkcja oparta na powieści Cobena, to dzieło hiszpańskie, dlatego też główne role powierzony w nim aktorom właśnie z tego kraju. 

W roli Mata wystąpił Mario Casas, znany z produkcji: Trzy metry nad niebem, Palmy w śniegu czy Contratiempo. Niewidzialny gość. Towarzyszy mu w roli jego żony, Olivii - Aura Garrido, ktorą możemy oglądać w takich produkcjach jak: Trup, Podwójne morderstwo: Cisza białego miasta czy Cold Skin

Czytaj również: W głębi lasu – polska adaptacja powieści Harlana Cobena!

W pozostałych rolach: Alexandra Jiménez, Josean Bengoetxea, Jordi Coll i José Coronado.

Twórcą serialu jest Oriola Paulo mający w filmowym portfolio filmy: Trup, Contratiempo. Niewidzialny gość, Oczy Julii czy Secuestro.

Niewinny – kiedy premiera?

Serial Niewinny został zapowiedziany przez Netflix, a jego premiera przewidziana jest na lato tego roku. Pierwszy sezon zadebiutuje na wspomnianej platformie 30 czerwca 2021 roku. 

Czytaj również: Już jest nowa ekranizacja książki Harlana Cobena! Serial "Nieznajomy" na Netfliksie

Niewinny – ile odcinków?

Kolejna oryginalna produkcja Netflixa wpisuje się w platformowe standardy Netflixa. Pierwszy sezon, jak i większość z dostępnych seriali, to bowiem 8 odcinków. 

Niewinny – 2 sezon

Na dzień dzisiejszy nie wiemy czy serial Niewinny otrzyma sezon drugi. To czy platforma Netflix zadecyduje się na jego zamówienie, zależeć będzie zapewne od zainteresowania widzów i oglądalnością serialu.

Niewinny – opinie o serialu

Serial Niewinny ma okazję spodobać się licznym fanom filmów i seriali hiszpańskich, jakich na Netflix nie brakuje. Zaciekawi także miłośników literatury kryminalnej i twórczości samego Harlena Cobena.

Czytaj również: Serial Dopasowani z premierą na Netflix – DNA sprzymierzeńcem miłości?

To także serial odpowiedni dla fanów kryminalnych opowieści ze zwrotami akcji, tajemnicą i wartko poprowadzoną fabułą. 

Niewinny – książki

Serial Niewinny, kolejna oryginalna produkcja Netflix to tytuł będący efektem współpracy wspomnianej platformy i pisarza, Harlana Cobena. Serial oparty jest na książce Niewinny, tegoż właśnie pisarza.

Książkę „Niewinny” można kupić taniej, poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Niewinny
Harlan Coben9
Okładka książki - Niewinny

Dziewięć lat po wyjściu z więzienia Matt Hunter nadal wraca myślami do owego strasznego wieczoru, kiedy w przypadkowej, niesprowokowanej przez siebie bójce...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje