Już jest nowa ekranizacja książki Harlana Cobena! Serial "Nieznajomy" na Netfliksie

Data: 2020-02-01 11:27:47 Autor: pobarski

Pod koniec stycznia na Netfliksie zadebiutowały pierwsze odcinki nowego serialu na podstawie powieści Harlana Cobena – Nieznajomy. Co wiadomo o produkcji?

Obrazek w treścifot. mat. prasowe Netflix

Harlan Coben jest jednym z najpopularniejszych autorów thrillerów i powieści prawniczych na świecie. Wiele z jego książek zostało zekranizowanych, a od niedawna w sieci zobaczyć można kolejną adaptację – serial Nieznajomy (The Stranger).

Czytaj także: Co nowego na Netfliksie w lutym? Premiery filmów i seriali

O czym jest produkcja i czego można się po niej spodziewać?

Nieznajomy – opis serialu

Adam jest uznanym prawnikiem, prowadzi stabilne życie, ma dwóch nastoletnich synów i kochającą żonę. Jednak owe poukładane życie staje na głowie, kiedy podczas jednego z meczów nastolatków, do kibicującego ojca podchodzi nieznany mężczyzna. Nieznajomy przekazuje wiadomość mecenasowi – przed laty jego żona oszukała go, udając ciążę, by powstrzymać rozwój romansu Adama. By udowodnić prawdziwość swoich słów, mężczyzna przedstawia prawnikowi kompromitujące materiały.

Zdruzgotany mężczyzna pragnie odpowiedzi od swojej żony Corinne. Ta z kolei gwarantuje wyjaśnienia, niebawem jednak znika bez uprzedzenia, wysyła jedynie wiadomość na telefon, by jej nie szukać.

Niebawem nieznajomy kontaktuje się z innymi osobami, które informuje o sekretach najbliższych. Kiedy Heidi Dunn dowiaduje się tajemnicy na temat życia swojej córki, niebawem sama ginie. Dzień później znika kolejna osoba.

Johanna Griffin, policjantka, rozpoczyna śledztwo. Niebawem kobieta dotrze do Adama i wraz z prawnikiem rozpocznie poszukiwanie tajemniczego mężczyzny. Adam przede wszystkim zaś będzie chciał odnaleźć swoją żonę.

Niebawem okaże się, że każdy ukrywa jakąś wstydliwą tajemnicę.

Nieznajomy – obsada

W produkcję Nieznajomy zaangażowało się wielu znanych widzom aktorów. W rolę główną – prawnika Adama Price’a – wcieli się ceniony Richard Armitage. Aktor pojawił się między innymi w filmach z cyklu Hobbit: Hobbit: Niezwykła Podróż, Pustkowie Smauga oraz Bitwa Pięciu Armii, gdzie wcielał się w postać Thorina. Zobaczyć go można także w filmie Alicja po drugiej stronie lustra.

Oprócz Armitage’a w serialu zagrali także Jennifer Saunders, Siobhan Finneran i Hannah John-Kamen.

Nieznajomy – ile odcinków

Serial Nieznajomy będzie jednosezonową produkcją, która łącznie ma osiem odcinków. Wszystkie z nich swoją premierę miały w jednym czasie – 30 stycznia 2020 roku.

Czytaj także: Kolejny serial dla fanów "Gry o tron"! Wkrótce "Zimowy monarcha"

Serial The Stranger zobaczyć można w Internecie na platformie Netflix.

Nieznajomy – książka

Nowy serial od Netfliksa powstał na podstawie powieści Harlana Cobena, która w Polsce wydana została w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Albatros.

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nieznajomy
Harlan Coben12
Okładka książki - Nieznajomy

Podczas spotkania rodziców dzieci grających w lidze lacrosse, ojciec dwóch nastoletnich synów, prawnik Adam Price,zostaje zaczepiony przez nieznajomego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor