Oblicze zła

Mamy tu dwie głównie postaci – Tomasza Sadowskiego, kierowanego żądzą zemsty za doznaną krzywdę, który konsekwentnie realizuje swój mroczny plan. A także młodą mecenas Annę Klimczak, wplątaną w niebezpieczną i tajemniczą grę prowadzoną przez Tomasza.
Jest tu wiele zbrodni, a także niewyjaśniona sprawę Kata sprzed lat. Czy brutalne morderstwa łączy coś ze zdarzeniami z przeszłości?
Autor zabiera czytelnika w emocjonującą podróż w głąb psychologicznej gry pomiędzy bohaterami, w której nie wszystko jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Książka łączy elementy thrillera psychologicznego, kryminału i poniekąd dramatu, biorąc pod uwagę zawarte w niej motywy – zemstę, tajemnice przeszłości, zawiłe relacje rodzinne.
Kreacja bohaterów jest wyśmienita. Tomasz to sprytny manipulator, który wykorzystuje Annę jako narzędzie w swojej zemście. To niezwykle mocno zraniony człowiek, posiadający obsesyjne pragnienie odwetu. Annę cechuje ogromna siła determinacji i zdolność do przetrwania w obliczu coraz większego niebezpieczeństwa. Dodatkowo głęboko skrywane rodzinne sekrety rzucają inne światło na obecne wydarzenia.
Książka ta porusza temat ludzkiej natury i różnych oblicz zła, bo nie tylko morderstwo do nich należy. Każda krzywda jest złem. Zemsta jednak nie zawsze przynosi ulgę, a manipulacja i pragnienie władzy mogą prowadzić do przerażających konsekwencji.
Podsumowując, „Oblicze zła” to przemyślana i intrygująca powieść, która eksploruje różne aspekty ludzkiej natury. Zarówno to, jak i ciągłe zwroty akcji, trzymają czytelnika stale w napięciu. Zaznaczę, że opisy morderstw są dość mocne i wrażliwe osoby mogą poczuć się nieswojo. Lekturę tę polecam miłośnikom mocniejszych wrażeń.

Informacje dodatkowe o Oblicze zła:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2021-02-10
Dodał/a opinię: milbookove

Zobacz opinie o książce Oblicze zła

Kup książkę Oblicze zła

Krocząc wśród cierni
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Krocząc wśród cierni

William, dwudziestotrzyletni syn Johna Baxtera, angielskiego biznesmena, mieszka koło Londynu w miasteczku Winchester, wiodąc frywolne życie bawidamka...

Bez litości i przebaczenia
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Bez litości i przebaczenia

Seria brutalnych zabójstw kobiet zdaje się nie mieć końca. Prowadzone przez detektywa Cane'a śledztwo utknęło w martwym punkcie, a ofiar wciąż przybywa...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;