Obsesja

Serena, główna bohaterka powieści, jest świadkiem zdarzeń, których normalny człowiek nie powinien nigdy zobaczyć. Przez to znajduje się na pierwszym miejscu na liście do „odstrzału”. Ministerstwo Obrony przydziela jej ochroniarza, Huntera, który jest bardziej zmuszony do wykonania tego zadania, bo dla niego jeden człowiek mniej na Ziemi nie robi różnicy. Nieziemsko przystojny, bezgranicznie arogancki i jak nikt inny działa na zmysły Sereny. Tych dwoje w połączeniu ze sobą tworzy mieszankę wybuchową. Co rusz skaczą sobie do gardeł, ale równie mocno na siebie oddziałują, bo jak od dawien dawna wiadomo – przeciwieństwa lubią się przyciągać.

W Obsesji dostajemy opowieść, którą można zaliczyć do serii Lux, jednak jest to zupełnie oddzielna historia z nowymi postaciami, w której jedno pozostaje bez zmian, są Luksjanie i Arumianie, a walka między tymi gatunkami nadal trwa. Z tym że w tym przypadku role się odwracają, bo to Luksjanie są ci „źli”, a Hunter – Arumianin, chociaż nie chciał, to stał się tym „dobrym” bohaterem.

Co prawda w niektórych momentach pojawiają się postaci drugoplanowe z poprzednich książek autorki, tak by nawiązać, że ta powieść, mimo iż odgórnie nie jest przypisana do serii Lux w jakimś stopniu się z nią łączy – jest swego rodzaju dodatkiem do cyklu. Toteż moim zdaniem czytelnicy nie powinni sięgać po Obsesję, zanim nie zapoznają się z Luxem, a dlaczego? Otóż jest kilka wtrąceń, które łączą się z poprzednimi książkami i osoba, która wcześniej nie czytała historii Katy i Deamona nie będzie wiedziała, o co tak naprawdę chodzi w tej powieści, ale przede wszystkim może stracić element zaskoczenia, a tym samym może to powodować niezadowolenie z calutkiego cyklu Lux – a tego przecież nie chcemy.

Seria Lux kierowana jest do młodszego odbiorcy (ale nie tylko!), natomiast Obsesja zdecydowanie adresowana jest do starszego czytelnika. Jest mocniejsza, więcej tutaj brutalności, a jeszcze więcej pożądania i miłosnych uniesień, które działają na wyobraźnię czytelnika, przy czym nie są to subtelne igraszki w łóżku, a sceny, przy których niejednokrotnie się rumieniłam.

Mnie osobiście książka przypadła do gustu (jak również inne powieści autorki), wywołała uśmiech na twarzy, ale też szybsze bicie serca. Powieść czyta się sama, dosłownie, nie zauważyłam, a już dotarłam do ostatnich stron. Jennifer L. Armentrout z niezwykłą lekkością opowiada historie, której motywem przewodnim jest miłość oraz ciągłe przekomarzania się bohaterów, co bardzo trafia w mój gust czytelniczy. Obsesję polecam przede wszystkim fanom serii Lux.

Informacje dodatkowe o Obsesja:

Kup książkę Obsesja

Opal
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Opal

Po wszystkim co się stało, nie jestem już tą samą Katy. I nie jestem pewna, jak to się skończy. Gdy każdy krok ku prawdzie zbliża nas do tajemniczej organizacji...

Moonlight (Tom 1). Lucyfer
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Moonlight (Tom 1). Lucyfer

Julia Hughes przez całe życie postępowała ostrożnie, jednak pewno dnia wszystko zmienia się, gdy otrzymuje bolesną lekcję. Teraz Julia stara się rozpocząć...