Ogniste serca

Jeśli miłość jest nam przeznaczona, to bez względu na to, ile czasu minie i jakie przeszkody spotkamy na swojej drodze, w końcu doświadczymy jej pełni, bo właśnie taki los był nam pisany.

Osiemnastoletnia córka burmistrza Anna, po wielu latach spędzanych w szkołach z internatem, wraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie. Niestety nie może liczyć na ciepłe przyjęcie przez rówieśników, bowiem ze względu na pozycję ojca, traktują ją z dystansem i nieufnością. Jednak pewnego dnia na swojej drodze, zupełnie przez przypadek spotyka przystojnego i starszego przywódcę grupy harley’owców Jaxa. Wybucha między nimi gorące uczucie, które pochłania ich bez reszty. Zapatrzeni w siebie nie widzą, że nie wszyscy kibicują ich związkowi. Czy wystarczy im odwagi i pokonają trudności, aby podążyć za swoją miłością i marzeniami?

„Ogniste serca” to odświeżone wydanie książki „Boys from Hell”, dlatego niektórzy mogą znać historię Anny i Jaxa właśnie pod tym tytułem. W tej pozycji odnajduję autorkę taką, jaką lubię najbardziej – delikatną, ale powodującą przyspieszone bicie serca z emocji. Uwielbiam oczywiście te wszystkie „ostrzejsze” książki, ale ta ma w sobie naprawdę coś pięknego.

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że akcja zaczyna się mało prawdopodobnie a później płynie dość leniwie. Mamy wrażenie, że otrzymamy piękną miłosną sielankę, a wtedy, oczywiście w najmniej oczekiwanym momencie następuje nieoczekiwany zwrot akcji, a łzy same cisną się do oczu. Naprawdę niewiele jest książek, które mnie autentycznie wzruszyły, ale Agnieszka Lingas – Łoniewska potrafi przekazać w swoich utworach takie emocje, że dosłownie czuje je całą sobą.

Pozycja ta nie należy do długich i obszernych, ale czytając ją mamy wrażenie bardzo dobrze dopełnionej i zbudowanej całości, w której każdy element do siebie pasuje. Zakończenie, tak ogólnie rzecz ujmując jest dość nieoczywiste i tak naprawdę do samego końca trzymające w niepewności, jaki faktycznie finał będzie miała relacja Anny i Jaxa.

W mojej opinii, to naprawdę bardzo dobra książka. Pokazuje, jak czuje się osoba wyalienowana i odrzucana przez rówieśników, pozbawiona uwagi rodziców, ale jednocześnie musząca spełniać ich oczekiwania, a przede wszystkim – jak silna jest moc miłości i jak wiele dzięki niej można zyskać.

Jeśli szukacie dobrego romansu, który nie okaże się po prostu przesłodzoną historią miłosną, to ta książka powinna Wam się spodobać.

Książka otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o Ogniste serca:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-04-11
ISBN: 9788382192544
Dodał/a opinię: Anna Kubera

Zobacz opinie o książce Ogniste serca

Kup książkę Ogniste serca

Polluks
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Polluks

Na emocjach zna się jak mało kto. Agnieszka Lingas-Łoniewska kolejny raz funduje czytelniczkom taką ich dawkę, że strony tej powieści niemal stają w płomieniach...

Revenge
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Revenge

Tego nikt się nie spodziewał! Dilerka Emocji zaskakuje bonusowym tomem kultowej serii! I nie zawodzi - ten finał zwali was z nóg. Revenge to wyjątkowy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;