Oskarżona

Tom 3 cyklu Lena

„Czasami szukamy szczęścia daleko, a ono jest blisko nas”.

Jeśli ma być dobry, polski thriller psychologiczny w nurcie domestic noir, to tylko i wyłącznie Magda Stachula jest w stanie dać gwarancję niezapomnianych wrażeń.

„Oskarżona” to trzeci już tom cyklu pt. „Lena”. Ciąg dalszy niepokojącej historii dziewczyny, która w jednej chwili „utraciła stabilizację życia, przewidywalność jutra i czyste sumienie”. Od tego momentu nieustannie towarzyszy jej uczucie niepokoju, napięcia i wyczulenia.

Lena znalazła jednak jedyny słuszny w jej mniemaniu sposób na rozwiązanie wszystkich swoich problemów i nieustraszenie, wciąż na nowo, wciela go w życie. Tym sposobem jest ucieczka. Dziewczyna ciągle wierzy, że da się oszukać przeznaczenie, znaleźć nowy azyl, utkać swoją historię własnoręcznie, napisać siebie na nowo. Jest przekonana, że fikcja jest bezpieczniejsza od rzeczywistości. W jej zalęknionej duszy ciągle tli się nadzieja na spokój i odrobinę szczęścia..

Na początku jej droga ku „wolności” nie wykraczała poza granice Polski. Potem dziewczyna postanowiła spróbować szczęścia w Kopenhadze. Szybko jednak okazało się, że i tam nie jest bezpieczna. Jej życie zaczyna przypominać istny rollercoaster.

Teraz, już jako 23-letnia kobieta, po raz kolejny wyrywa się ze szponów przeszłości i znajduje schronienie w tajemniczym hotelu w hiszpańskiej Maladze. Jej pozory spokoju i stabilizacji burzy jednak fakt, że zostaje OSKARŻONA o zbrodnię, której nie popełniła..

Czy tym razem Lena będzie miała odwagę wyjść z cienia i przestać uciekać? Czy jednak prawda okaże się zbyt mroczna, brutalna i nieodwracalna, by pokazać ją światu?

Żeby poznać Lenę, zrozumieć jej decyzje i dylematy, trzeba zacząć od początku, od mrocznej „Oszukanej”, przeżyć tornado emocji w „Odnalezionej” i dopiero wtedy rozwiać swoje wątpliwości w „Oskarżonej”. Wówczas widać jak na dłoni w jaki sposób osoba która była ofiarą, myśli, czuje i postępuje; jak jej podejście do przeszłości ewaluuję i w jaki sposób determinuje jej życiowe wybory.

Polecam tę serię nie tylko wielbicielom gatunku, ale i dla tych, który chcieliby zacząć swoją przygodę z niezwykle klimatycznym thrillerem psychologicznym w nurcie domestic noir.

Informacje dodatkowe o Oskarżona:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-04-13
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Oskarżona

Kup książkę Oskarżona

Oszukana (audiobook)
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Oszukana (audiobook)

,,Jestem Lena, mam dwadzieścia trzy lata, interesuję się fotografią, mieszkam w uroczej willi nad jeziorem. W wielkim domu, otoczonym lasem, tylko ja,...

Pisarka
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Pisarka

Ukradłaś mi moją historię. Przez ciebie moje życie straciło na jakości. Jesteś tam, gdzie oczami wyobraźni widzę siebie. To nie ty powinnaś być szczęśliwa...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;