Ostatni oddech

Kto mnie zna, doskonale wie, że uwielbiam romanse z motywem muzycznym. A jeżeli w takowym pojawia się niegrzeczny przystojniak, to już po mnie. Taka moja słabość 😉
Kolejną książką, która zagościła na mojej muzycznej półeczce jest "Ostatni oddech" autorstwa Katarzyny Garczyk.
Co my tu mamy?
Kornelia, główna bogaterka, wraz z przyjaciółką Oliwią, będąc na wakacjach na Zanzibarze poznały grupę znanych muzyków, między innymi Ksawerego. Pomiędzy Cherry (bo właśnie tak Ksawery nazywa Kornelię) a Ksawerym zaiskrzyło, ale z powodu nieporozumienia ich kontakt się urwał. Po rocznej przerwie spotykają się na nowo i okazuje się, że wcale o sobie nie zapomnieli.
Czy miłość zwykłej dziewczyny i znanego muzyka ma szansę przetrwać próbę czasu?
Czy są w stanie zrezygnować ze swoich planów i marzeń, żeby być ze sobą? Czy pokonają wszystkie przeciwności losu?
Autorka opowiedziała nam przepiękną historię miłości i przyjaźni młodych ludzi. Kocham młodzieżówki i mam sentyment do książek z motywem muzycznym, więc z lekkością weszłam w świat bohaterów stworzonych przez Katarzynę Garczyk. Autorka trafiła w stu procentach w mój gust czytelniczy. Uwielbiam historie o wchodzeniu w dorosłość, pełne wątpliwości, rozterek i trudnych decyzji. Tu wszystkie emocje towarzyszące bohaterom były bardzo wyraziste, wręcz namacalne. Ból, niepewność, strach, bezsilność to wszystko dało się odczuć na własnej skórze. Duża rolę w tej powieści odgrywają postacie drugoplanowe, byli partnerzy pary oraz ich przyjaciele. Autorka za ich pomocą porusza wiele ważnych tematów, takich jak uzależnienie, konflikt rodzic-dziecko, lojalność, poświęcenie, życiowe wybory. Robi to umiejętnie i z wyczuciem, co sprawia, że książkę czyta się szybko i lekko.
Z pewnością jest to bardzo emocjonująca lektura. Łezka nie raz mi się w oku zakręciła podczas czytania. I właśnie ze względu na ten ogrom emocji, które dostarczyła autorka, jestem w stanie przymknąć oko na niedociągnięcia, które doświadczony czytelnik z pewnością wyłapie. Ale wolę chwalić, niż się czepiać, więc z czystym sumieniem mogę wam powiedzieć, że to jest naprawdę świetny debiut.

Informacje dodatkowe o Ostatni oddech :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-05-19
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Zobacz opinie o książce Ostatni oddech

Kup książkę Ostatni oddech

Król śródmieścia
Katarzyna Garczyk0
Okładka ksiązki - Król śródmieścia

Napędza go gniew. Nakłania do rzeczy, o których nigdy wcześniej by nie pomyślał. Dziewiętnastoletnia Melania Skierniawska ma poważny problem. Jej brat...

Anioł zemsty
Katarzyna Garczyk0
Okładka ksiązki - Anioł zemsty

Kontynuacja historii bohaterów Króla Śródmieścia! Jest w nim nienawiść i żal, że świat nic nie może mu zaoferować. Melania jest przerażona oraz załamana...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;