Ostrze

W codziennej bieganinie nie zastanawiamy się jaki wpływ na życie nasze i naszych najbliższych może mieć jeden nieodpowiedni wybór. Jego następstwa, niczym schodząca lawina, mogą roztrzaskać nasze poukładane życie i ponieść nas w nieznanym kierunku.

Historia zaczyna się od tajemniczej śmierci ciężarnej kobiety na autostradzie, która pozostawia trójkę małych dzieci. Po tej tragedii rodzina rozsypuje się, znika ojciec. Czy zawiódł system? Jak można było nie tylko nie udzielić właściwego wsparcia, ale również nie zauważyć, że trzy lata później dzieci mieszkają w domu zupełnie same?

Czternastoletni teraz Jack boryka się zarówno z odpowiedzialnością za młodsze siostry, próbą zapewnienia im choć podstawowych produktów niezbędnych do życia, ale i z koszmarami, które dręczą go co noc. Gdy pewnego dnia odkrywa kto może stać za śmiercią jego matki i jednocześnie uświadamia sobie, że zagrożone może być życie innej ciężarnej kobiety, postanawia działać. Co może jednak zrobić drobny nastolatek w starciu ze światem dorosłych? I czy jego podejrzenia są słuszne, a może to tylko wytwór jego wyobraźni?

Szczerze Wam powiem, że nie spodziewałam się tak nieszablonowego podejścia, rewelacyjnej kreacji bohaterów i tak  wciągającej historii. Kreacja nastoletniego, pełnego determinacji Jacka jest genialna! Ale również postacie policjantów trochę fajtłapowatych, którym więcej udaje się osiągnąć zwykłym przypadkiem, niż przemyślanymi działaniami wywoływały uśmiech rozbawienia. Arcyciekawy wątek Złotowłosego kradnącego tylko zdrowe jedzenie  z domów, do których się włamywał, grającego policji na nosie dopełnia klimat tej powieści.

Bohaterowie często nie zachowują się racjonalnie, zupełnie jak w życiu, i to sprawia, że ta historia, choć czyta się ją lekko i nieraz z uśmiechem, momentami mocno porusza i daje do myślenia.

To rewelacyjny thriller, niepokojąco tajemniczy, w którym nagłe zwroty akcji nieraz zbijały mnie z nóg, wywołując pełną gamę emocji, począwszy od współczucia, a na rozbawieniu skończywszy. Kapitalna rozrywka!

Informacje dodatkowe o Ostrze:

Kup książkę Ostrze

Szczątki
Belinda Bauer0
Okładka ksiązki - Szczątki

Niewyjaśniona zbrodnia. Przebiegły morderca. Koszmar, który powraca… Dwunastoletni Steven Lamb kopie doły na terenie Parku Narodowego Exmoor. Szuka...

Martwa jesteś piękna
Belinda Bauer0
Okładka ksiązki - Martwa jesteś piękna

Eve Singer zarabia na życie, opisując zbrodnie. Pracuje w telewizji jako reporterka kryminalna, ale jej kariera utknęła właśnie w martwym punkcie. Eve...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;