Pretty Reckless

Tom 1 cyklu All Saints High

Niedawno skończyłam czytać książkę "Pretty Reckless" L.J. Shen. To historia dwojga amerykańskich nastolatków, których dzieli prawie wszystko. Daria jest popularna w szkole, ma bogatych rodziców i wydaje się, że nie ma żadnych zmartwień. Penn nie ma łatwego życia. Jego szansą na lepszy los jest dobra gra w szkolnej drużynie futbolu amerykańskiego.

Ich pierwsze spotkanie jest niefortunne i zaważy na ich przyszłym życiu.

Po kilku latach, ich drogi znowu się krzyżują. Penn bardzo chce uprzykrzyć życie Darii. Zrobi wszystko, by się zemścić. Okazja nadarza się szybko ponieważ rodzice Darii proponują chłopakowi, by zamieszkał w ich domu.

Co wydarzy się dalej? Jaka przyszłość czeka bohaterów? Czy dokonają dobrych wyborów?

"Pretty Reckless" to książka idealna dla starszej młodzieży, ale nie tylko. Mnie czytało się ją trudno, ale jednocześnie nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo chciałam poznać zakończenie historii, która przydarzyła się dwojgu młodym ludziom.

Powieść była ciężka, przepełniona złymi emocjami. Dla nastolatków bardzo ważna była zemsta, chcieli bardzo, by innym było w życiu gorzej.

Nie rozumiałam zachowania mamy głównej bohaterki. Jedynie polubiłam jej ojca, który był mądrym i odpowiedzialnym dorosłym. Okazywał miłość i zainteresowanie Dari. Matka nie potrafiła się z nią porozumieć. Dziewczyna bardzo często czuła się opuszczona, nieważna, niechciana i niekochana. Bez wsparcia w swojej rodzinie.

Myślę, że wiele zachowań i decyzji, które podejmowała było podyktowane tym, że nie czuła się dobrze w domu.

Penn to chłopak, którego nie polubiłam. Nie miał łatwego dzieciństwa, ale wiele jego zachowań nie podobało mi się. Czasami był niedojrzały i nieodpowiedzialny. Jego siostra bliźniaczka była niesympatyczna i złośliwa.

Autorka w swojej książce porusza bardzo ważne i trudne tematy. Chęć zemsty, molestowanie seksualne nieletnich, bójki między młodymi ludźmi, bardzo lekkie podchodzenie do związków i seksu.

"Pretty Reckless" to książka o uczuciach. Większość bohaterów miała problemy osobiste i nie potrafiła sobie z nimi poradzić.

Wniosek jaki nasunął mi się po przeczytaniu tej powieści jest taki, że dorastanie, dojrzewanie jest trudne i dobrze, gdy w tym czasie młodzi ludzie mają kochającą rodzinę i prawdziwych przyjaciół. Ludzi, którym na nich zależy.

Polecam serdecznie 📚

Kup książkę Pretty Reckless

Broken Knight
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Broken Knight

Nie wszystkie historie miłosne są pisane na różowym papierze. Ta opowieść miałaby podarte strony, brakujące akapity i słodko-gorzkie zakończenie...

Złodziej pocałunków
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Złodziej pocałunków

Podobno na pierwszy pocałunek mężczyzna powinien zasłużyć. A mój pierwszy raz skradł diabeł w masce balowej pod nocnym niebem w Chicago. Podobno...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;