Rodzina Monet. Skarb

Tom 1 cyklu Rodzina Monet

Recenzja „Rodzina Monet. Skarb”
„- Jestem jak obca.
- Jesteś jak skarb. [...] Zagubiona i odnaleziona, jesteś jak skarb. – Kciukiem przejechał po moim mokrym policzku. – I tak masz się czuć, dziewczynko. Wyjątkowo. Jasne?”.
„Rodzina Monet. Skarb” to powieść wydana w 2022r. A jej autorką jest Weronika Anna Marczuk. Pisarka studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim, po studiach wyjechała do Hiszpanii, gdzie zaczęła pisać pierwszą część serii „Rodzina Monet”. Uwielbiała przesiadywać z laptopem i czarną kawą w barcelońskich kawiarniach i pisać. Następnie wyprowadziła się do Wiednia w poszukiwaniu pracy. Tam kontynuowała pisanie serii o rodzinie Monet.
Hailie Monet jest piętnastolatką, która mogła by prowadzić życie pełne zabaw, nastoletnich błędów i pierwszych miłosnych uniesień, niestety nie było jej to dane. Gdy w wypadku ginie jej mama i babcia, dziewczyna jest pewna że trafi do rodziny zastępczej, tak się jednak nie dzieje. Hailie zostaje powiadomiona że ma pięciu starszych braci i to właśnie jeden z nich zostanie jej prawnym opiekunem. Teraz dziewczyna musi zamieszkać z piątką całkiem obcych jej mężczyzn, którzy nie dość że nie witają jej z otwartymi ramionami, to narzucają jej zasady których koniecznie musi się trzymać. Gdyby tego było mało, do dziewczyny szybko dociera fakt, że jej bracia nie mają zbyt wesołej opinii, wręcz przeciwnie ma wrażenie że wszyscy się ich boją.
„Rodzina Monet. Skarb” to książka której, na pierwszy rzut oka, spodobała mi się okładka. Pomyślałam od razu, że musi to być lekka, odprężająca powieść. I szczerze mówiąc nie pomyliłam się. Mimo iż na początku akcja rozwijała się wolno i miałam lekkie poczucie znużenia, to z czasem naprawdę się rozkręca i aż chwyta za serce. Jeżeli chodzi o bohaterów to uwielbiam braci Hailie, mimo iż chwilami, szczególnie przy zapoznawaniu z nową siostrą wydają się zimni i obojętni to warto dać im szanse. Niestety postać dziewczyny lekko mnie irytowała, czasami miałam wrażenie że sama nie wie czego chce, ale czy można oczekiwać czegoś więcej po nastolatce która zostaje postawiona w tak nietypowej sytuacji? Myślę, że „Rodzina Monet. Skarb” to całkiem ciekawa propozycja czytelnicza, której warto dać szanse. Ja na pewno sięgnę po kolejne tomy serii.

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Skarb:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Colibri

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Rodzina Monet. Skarb

Kup książkę Rodzina Monet. Skarb

Moje serce zatrzymało się na chwilę, a potem zabiło mocniej.

Wśród otaczających mnie ludzi miałam nadzieję dostrzec kogoś tak samo samotnego jak ja.

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Nieważne, jakiej wagi ciężarki podniesiesz na siłowni lub jak często zapłaczesz w samotności. Siła to coś więcej, to determinacja, a ty, moja królewno...

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1

Największą zmianę, Hailie Monet, widzę w twoich oczach. Widać w nich siłę i ambicję. Ty nie jesteś już tamtą małą, zagubioną i onieśmieloną dziewczynką...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;