Rozkaz mordować Polaków. Roman Szuchewycz - krwawy dyktator OUN-UPA

ROZKAZ MORDOWAĆ POLAKÓW
Marek A. Koprowski

"Rozkaz mordować Polaków" to najnowsza książka pana Marka Koprowskiego, którego wiedza w temacie losów Polaków na wschodzie jest niebywała.
Pisze głównie o tematyce Wołynia, ale znajdziemy też temat żołnierzy wyklętych, Łemków, o legionach czy Kresach.

W tej książce przybliża nam postać Romana Szuchewycza, krwawego dyktatora, ukraińskiego bohatera, a w rzeczywistości pozbawionego skrupułów zbrodniarza.
Był działaczem OUN-UPA, odpowiada za zbrodnie ludobójstwa popełnione na Ukrainie Zachodniej przez jego podkomendnych na ludności polskiej.
Autor opisuje kolejne etapy życia, zaczynając od najmłodszych lat. Szuka odpowiedzi jak mogło dojść do tego, że osoba wywodząca się z rodziny inteligenckiej stała się początkowo ukraińskim terrorystą walczącym ze strukturami państwa polskiego, później został współpracownikiem niemieckiego wywiadu.

To ogrom faktów historycznych. Autor oparł swoją pracę o wszystkie dostępne źródła między innymi dokumenty, wspomnienia i relacje, zwłaszcza ukraińskie.
Widać ogrom pracy włożony przez autora. Dla mnie bardzo dobrze napisana książka z ogromem wiedzy w jednym miejscu.

Informacje dodatkowe o Rozkaz mordować Polaków. Roman Szuchewycz - krwawy dyktator OUN-UPA:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-02-08
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: seryjni mordercy bóg

Zobacz opinie o książce Rozkaz mordować Polaków. Roman Szuchewycz - krwawy dyktator OUN-UPA

Kup książkę Rozkaz mordować Polaków. Roman Szuchewycz - krwawy dyktator OUN-UPA

Legiony droga do legendy. Nie tylko I Brygada 1915-1916
Marek A. Koprowski0
Okładka ksiązki - Legiony  droga do legendy. Nie tylko I Brygada 1915-1916

Oto historia Legionów Polskich w całej okazałości. Niniejszy tom ukazuje dzieje Legionów od przełomu lat 1914/1915 po początki roku 1916. Ważną rolę...

Wołyń. Prześladowania Polaków na sowieckiej Ukrainie. Część 1
Marek A. Koprowski0
Okładka ksiązki - Wołyń. Prześladowania Polaków na sowieckiej Ukrainie. Część 1

Dla mieszkających  na Wołyniu Polaków pamięć tego, co w XX wieku wydarzyło się w okolicach Dowbysza, Żytomierza czy Szepetówki...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;