Rusz głową

Książka napisana został m.in. po to, aby po skończeniu jej czytania wiedzieć, jak funkcjonuje nasz mózg i jak się nim posługiwać z większym pożytkiem. Będziemy potrafili szybciej i sprawniej czytać; mapy myśli zwiększą naszą efektywność, łatwiej nam będzie rozwiązywać problemy, a pamięć ulegnie znacznej poprawie.

Wprowadzenie zostało podzielone na części, w których zawarte są podstawowe informacje o zawartości książki oraz wyjaśnienia i wskazówki, jak podejść do poszczególnych zagadnień.

Każdy z rozdziałów zajmuje się innym aspektem funkcjonowania mózgu. Najpierw przedstawione zostają najnowsze informacje naukowe na jego temat, a następnie zastosujemy je w praktyce tak, aby jak najlepiej wykorzystać własne zdolności.

Rozdział piąty opisuje jak usprawnić pamięć zarówno w trakcie uczenia się, jak i po jego zakończeniu. Ponadto autorzy wprowadzają w nim specjalny system służący bezbłędnemu zapamiętywaniu listy słów i przyporządkowanych im numerów.

Rozdziały środkowe zajmują się "kartografowaniem" naszego umysłu. Informacje o tym, jak myślimy, przydadzą się w praktyce do określenia sposobu posługiwania się językiem, słowami i wyobraźnią oraz mapami myśli do prowadzenia notatek, lepszej organizacji pracy, zapamiętywania oraz twórczego myślenia.

Rozdział dziewiąty opisuje technikę uczenia się w oparciu o mapy myśli, która pozwoli studiować dowolną dziedzinę nauki od filologii do wyższej matematyki, od filozofii po lingwistykę.

Rozdział ostatni podsumowuje gigantyczny skok, jaki dokonał się w ostatnich 15 latach, rzuca nowe światło na starzenie się mózgu i ukazuje nowe perspektywy na przyszłość.

Z tej książki każdy z nas może odnieść ogromne korzyści i nie ważne, czy jest się w trakcie studiów czy nauki szkolnej. W każdym wieku możemy podnieść nasz poziom zapamiętywania i szybszego czytania. Wystarczy sięgnąć po akie poradniki jak ten, Tony`ego Buzana i zastosować się do wskazówek. Polecam każdemu bez względu na wiek. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, dlatego nie będzie to czytanie akademickiego podręcznika.

Informacje dodatkowe o Rusz głową:

Wydawnictwo: Aha!
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7229-151-6
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Rusz głową

Kup książkę Rusz głową

Jeśli wykład, lektura lub program edukacyjny trwa około dwóch godzin, dobrze jest zorganizować sobie w tym czasie kilka krótkich przerw.

(...) starzenie się mózgu jest równoznaczne z doskonaleniem się mózgu.

Pamięć na zawołanie
Tony Buzan0
Okładka ksiązki - Pamięć na zawołanie

Z książki tej dowiadujemy się, jak zapamiętywać nazwiska, daty, przemówienia, wiersze, całe książki. Poznajemy strategie nauki języków obcych, metody przypominania...

Mapy myśli
Tony Buzan0
Okładka ksiązki - Mapy myśli

Czy chcesz: Zapamiętywać więcej informacji z podręczników, wykładów, zebrań? Szybciej utrwalać poznaną wiedzę? Robić skuteczne powtórki materiału przed...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;