Saga o ludziach ziemi. Wpatrzeni w niebo

Tom 1 cyklu Saga o ludziach ziemi

𝕊𝕒𝕘𝕒 𝕠 𝕝𝕦𝕕𝕫𝕚𝕒𝕔𝕙 𝕫𝕚𝕖𝕞𝕚

ᴡᴘᴀᴛʀᴢᴇɴɪ ᴡ ɴɪᴇʙᴏ

Dzień dobry w nowym tygodniu 🙂

Dzisiaj przychodzę z recenzją pierwszego tomu Sagi o ludziach ziemi, który premierę miał 14 czerwca.

Przyznam, że z fascynacją śledziłam ciężkie losy bohaterów.

Antek z Hanką, chłopskie małżeństwo (które z resztą również sobie wywalczyli) wyruszają w nieznane za lepszym losem.

Kuszeni obietnicą mniejszej ilości pracy i własnym, dużym gospodarstwem zostawili rodzinę i przyjaciół i wyprowadzili się by zasiedlić niezamieszkałą wieś.

Niezwykłe, jak ludzie są cierpliwi i ile są zdolni znieść, by dążyć do wolności i niezależności.

Antek i Hanka napotykają wiele trudności w swoim życiu, które zaczynają się już w ich wczesnej młodości i w zasadzie nigdy się nie kończą.

Jest to opowieść o determinacji, wierze, sile ludzkiego ciała i duszy.

O potędze rodziny i zaufaniu, o zdradach, miłości a także ciężkiej pracy.

Tu życie według wschodów i zachodów słońca styka się z różnymi wiarami i poglądami, ludzkim niezrozumieniem i metafizycznymi przeżyciami.

Bardzo dobrze mi się czytało tą historię mimo ciężkiego losu bohaterów, była pełna fascynujących wydarzeń, ciekawych zwyczajów i okraszona wzmiankami wydarzeń ze świata w tamtych czasach oraz kontrastów względem świata.

Jestem wzruszona, że autorka mogła i chciała podjąć się spisania losów swojej własnej rodziny, przekazywanych z pokolenia na pokolenie od ponad dwustu lat.

To kawał historii, niezwykle ciekawej i z przyjemnością będę wypatrywała drugiego tomu 😉

Cieszę się, że ta wiedza i doświadczenia nie zginą i teraz wszyscy możemy poznać losy bohaterów z domieszką wykreowanego świata przez autorkę, wszak myśli tych ludzi nie znał nikt ale autorka swoją wyobraźnią trafnie moim zdaniem je przedstawiła.

To miłe, że kobiecym bohaterkom autorka nadała głębszy i większy sens, niźli je traktowano w XIX wieku.

Informacje dodatkowe o Saga o ludziach ziemi. Wpatrzeni w niebo:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-06-14
Dodał/a opinię: Bookszonki

Zobacz opinie o książce Saga o ludziach ziemi. Wpatrzeni w niebo

Kup książkę Saga o ludziach ziemi. Wpatrzeni w niebo

Starsza pani wnika
Anna Fryczkowska0
Okładka ksiązki - Starsza pani wnika

Brawurowo ironiczna, ironicznie brawurowa powieść, która jest czymś więcej niż tylko kryminałem. Torturowany przed śmiercią nauczyciel angielskiego...

Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)
Anna Fryczkowska0
Okładka ksiązki - Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)

To miał być zwykły kobiecy wieczór. Spotkały się w luksusowej willi pod miastem, żeby przy nielimitowanej ilości wina omówić najświeższe plotki, palące...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;