Sam w dolinie

Tom 3 cyklu śmiertelne wyliczanki

"Sam w dolinie" to trzeci tom z cyklu "Śmiertelne wyliczanki".
W dolinie Kromparku w swoim domu zostaje znalezione ciało właściciela, samotnego rolnika Szymona Klisia. Na temat jego bogatego życia erotycznego krążyło wiele plotek.
Śledztwo prowadzi nadkomisarz Konstanty Nakański.
Czy otrucie to zemsta jednej z odrzuconych kochanek?
Niestety po jakimś czasie ginie jedna z byłych partnerek Klisia i główna podejrzana.
Policjanci krążą na oślep, wszystkie ślady prowadzą do nikąd, a zeznania świadków tylko komplikują dochodzenie.
Czy morderca zaatakuje ponownie?
Kim jest i dlaczego morduje? Czy bujne życie erotyczne Klisia ma coś z tym wspólnego?
Niejednokrotnie wspominałam, że kryminały autorki są świetne. Niespieszne, dopracowane, zaskakujące.
Autorka powoli wprowadza nas w śledztwo, dowody, tropy, wodzi za nos.
Taką ciekawostką jest fakt iż mąż autorki jest emerytowanym policjantem i pierwszym recenzentem jej książek. Myślę, że stąd pełen profesjonalizm w prowadzeniu śledztwa.
Historia, która stworzyła autorka jest ciekawa i niebanalna. Nie doszukacie się w książce wulgaryzmów i ociekających krwią ścian. Tu wszystko jest spójne, spokojne, a finał zaskakujący.
Autorka ukazuje jak niszcząca może być siła egoizmu, zła narastającego w człowieku, braku empatii. W dzisiejszych czasach niestety to tematy powszechne.
Podsumowując kryminały autorki nie każdemu mogą przypaść do gustu za pewną specyfikę, ale ja jestem wiernym fanem i polecać będę zawsze. 🙂

Informacje dodatkowe o Sam w dolinie:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-01-12
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Sam w dolinie

Kup książkę Sam w dolinie

... wykluczenie ze znajomych na Facebooku jest tym samym, co dawniej nazwanie kogoś chujem.

Przypomniało mi się takie powiedzenie z lat dzieciństwa. „Ręka, noga, mózg na ścianie”. Nie sądziłem, że kiedyś ujrzę to w naturze.

Wilcze kobiety
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Wilcze kobiety

Wilki zniknęły tak nagle, jakby rozwiały się w powietrzu, i gdyby nie ślady łap, wyraźnie widoczne na gładkiej powierzchni śniegu, gotowa by uznać ich...

Imię śmierci
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Imię śmierci

Rok 1985. Za drzwiami domu małżeństwa Tarnawów rozgrywa się dramat. Regularnie katowana Jolanta jest już na skraju wytrzymałości. Mąż staje się coraz agresywniejszy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;