Sięgaj gwiazd

"Nauczyła się przede wszystkim tego, żeby żyć teraźniejszością i zanurzać się w każdej pięknej chwili, zbierać i pielęgnować, podejmować decyzje i się nie bać albo bać, ale i tak robić swoje".

Życie to ciągłe zmiany, stąd też nigdy nie przestajemy się uczyć. Niestety nie znajdziemy dobrego przepisu, który przygotowałby nas do tego, jak żyć pełnią życia, czyli szczęśliwie i zgodnie z naszym sumieniem. Dlatego też nauka życia bywa bolesna i odbywa się poprzez błędy, potknięcia, pomyłki, rozczarowania…

"Sięgaj gwiazd" Magdalena Alicja Kruk Wydawnictwo Lucky to historia których wiele w naszym codziennym życiu. Tuż obok nas ludzie mierzą się z wieloma przeciwnościami losu. Jednemu dzieje się krzywda, drugi próbuje walczyć o życie, natomiast kolejny chce choć trochę być szczęśliwy.

"Uświadomiła sobie, że świat za szybką, dla każdego może wyglądać zupełnie inaczej, nawet jeżeli spogląda z tego samego budynku. To od niej zależy co zobaczy".

Inka wiedzie w miarę poukładane życie. Zajmuje się domem i wychowaniem córki Marysi. Mąż pracuje, aby niczego im nie zabrakło. Z zewnątrz małżeństwo i życie Inki jest idealne. Nikt by nie przypuszczał ze czarujący Piotr stosuje wobec kobiety przemoc psychiczną i finansową. Kobieta po cichu liczy dni, aby uwolnić się od męża i zacząć życie z dala od niego. Zdrada Piotra wydaje się pierwszym krokiem do zmian, niestety los okrutnie zakpi sobie z Inki. Podczas samokontroli piersi kobieta wyczuwa guz. Pełna obaw o wyniki badań próbuje żyć normalnie. Z pomocą przychodzi jej szalona i pełna energii sąsiadka Majka. Pomiędzy kobietami tworzy się ogromna więź. Brak pracy, pieniędzy i perspektyw nie jest już dla Inki takie straszne mając Majkę i jej znajomych obok siebie.

Czy Inka da sobie radę? Czy wygra walkę o lepsze życie i zdrowie? Czy w końcu będzie szczęśliwa? Czy znajomość z Majką przerodzi się w przyjaźń? I co z tego wyniknie?

Na te i inne pytania musicie znaleźć odpowiedzi w książce. Autorka stworzyła fabułę bliską Nam czytelnikom. Koniecznie musicie mieć chwilę i przeczytać książkę. Emocji nie zabraknie.

Codzienne problemy i troski nie są nam obce.

Po przeczytaniu książki zostajemy z wieloma refleksjami. Życie toczy się,
a my nie posiadamy mocy, by zatrzymać jego bieg. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zmienić ani im zapobiec. Należy cieszyć się z pięknych momentów i wyciągać konstruktywne wnioski z trudnych sytuacji. Ale przede wszystkim – zaakceptować , że życie to mozaika radosnych i smutnych chwil.

Informacje dodatkowe o Sięgaj gwiazd:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-02-06
Dodał/a opinię: Ewelina Górecka

Zobacz opinie o książce Sięgaj gwiazd

Kup książkę Sięgaj gwiazd

Jeszcze będzie epicko
Magdalena Alicja Kruk 0
Okładka ksiązki - Jeszcze będzie epicko

Podobno każda kobieta po trzydzieste wie, czego chce. Majka może i nie zalicza się do tego grona, ale na pewno wie, czego nie chce. Po tym, jak wywróciła...

Nigdy nie będziesz sama
Magdalena Alicja Kruk 0
Okładka ksiązki - Nigdy nie będziesz sama

Majka po powrocie z Włoch, gdzie przebywała jako helpers, musi się odnaleźć w nowej, COVID-owej rzeczywistości. Bez pracy, z kończącymi się oszczędnościami...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;