Skazana

"Skazana" to nowe wydanie książki z 2018 roku pt "Skazane na potępienie "

Więzienie. Sędzia nie ma prawa tu trafić.
Zakład karny nr 1 w Grudziądzu jest nazywany Alkatraz dla kobiet.
Książka jest prowadzona z perspektywy Beaty Krygier, która jest prawniczką skazaną w 2013 roku na ponad cztery lata więzienia. Została zwolniona po dwóch latach. Opowiadała o tym jak wygląda świat zza krat wśród osób, które są skazane za przeróżne paragrafy. Opisane jest ich życie codzienne, system jaki tam działa, ten nieoficjalny, kary, znęcania, zwyrodnienie więźniarek,kto rządzi, kto jest poddanym.
Jeśli interesuje Was sprawa matki zamordowanej Madzi z Sosnowca, sprawa siostry Bernadetty, która była diabłem wcielonym. Jest o niej książka i to co robiła dzieciom było przerażające. To tu możecie o tym przeczytać.
Książka zawiera wiele interesujących faktów i sporo można dowiedzieć się o systemie. Niestety czytając miałam wrażenie, że nie ma chrologicznego poukładania. Brak spójności i niektóre informacje były podane tak na odczepnego.
A szkoda bo książka porusza ważne tematy. Bardzo mało jest literatury o więziennictwie kobiecym, a ta mimo kilku minusików jest warta uwagi.
Dodam, że autorka jest dziennikarką śledczą, której udało się dotrzeć do świadka koronnego "Masy" i namówić go na wywiad.

Informacje dodatkowe o Skazana:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-08-31
Kategoria: Popularnonaukowe
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Skazana

Kup książkę Skazana

Kombinat zbrodni. Grupa mokotowska
Ewa Ornacka0
Okładka ksiązki - Kombinat zbrodni. Grupa mokotowska

Władcy Mokotowa. Historia najbardziej brutalnej grupy przestępczej w Polsce!  Polska mafia ma na swoim koncie wiele krwawych porachunków,...

Wrobiony w dożywocie
Ewa Ornacka0
Okładka ksiązki - Wrobiony w dożywocie

Trudno uwierzyć, że ta historia zdarzyła się naprawdę. To nie tylko historia człowieka niesłusznie skazanego na dożywocie. To historia zbrodni sądowej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;