„Skazana” 3 sezon – premiera nowego sezonu na Player.pl 

Data: 2023-11-09 19:00:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Od połowy listopada na platformie Player oglądać będzie można 3 sezon serialu Skazana. Kryminalna produkcja, która przed laty zachwyciła widzów, teraz powraca z zupełnie nowymi wątkami. Co dokładnie wydarzy się w nadchodzącym sezonie serialu? 

Skazana 3 sezonfot. x-news

Na Playerze – serwisie streamingowym grupy TVN Warner Bros. Discovery – wkrótce wyląduje 3 sezon Skazanej, serialu kryminalnego, którego fabuła zaczęła się od sprawy sędzi Alicji Mazur. Tego roku TVN zaprezentowało spin-off serialu – produkcję Pati – a teraz zobaczyć będzie można pierwsze odcinki 3 sezonu. 

Skazana 3 sezon – o czym jest? 

3 sezon Skazanej zacznie się od konsekwencji wydarzeń, które zwieńczyły 2 sezon produkcji: bunt w więzieniu, który zapoczątkowany został przez Mazur. Za karę osadzone przejdą prawdziwą szkołę życia. 

Czytaj także: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Grunt zaczyna palić się pod nogami kierownikowi więzienia – Hepnerowi, który nie tylko nadużywał swojej władzy, ale sam jawnie łamał prawo. Teraz wszystkie nieprawidłowości mogą wyjść na jaw, bo kierownikiem zaczyna zajmować się prokuratura. Niebawem okaże się, że sam Hepner będzie oglądał świat zza krat. 

Alicja ma nadzieję, że pozbycie się Hepnera pomoże jej odzyskać wolność. Cały czas martwi się także o stan córki. W więzieniu Kosa stara się zajmować synkiem. Wkrótce oskarżona zostaje jednak o przemoc wobec Mikiego. 

Skazana 3 sezon – ile odcinków? 

3 sezon Skazanej będzie liczył łącznie 7 odcinków. Począwszy od 10 listopada, kolejne odcinki będą pojawiać się na platformie Player co tydzień: 

Skazana 3 sezon – nowi bohaterowie

W 3 sezonie Skazanej pojawią się również nowi bohaterowie. Wśród nich m.in. Gabriela Muskała, która pojawi się w roli nowej osadzonej w więzieniu, Doroty. Na ekranie zobaczyć będziemy mogli również Leszka Lichotę – aktora, którego przez wiele lat mogliśmy kojarzyć z seriali takich jak Wataha czy Prawo Agaty, a od niedawna z nowym Znachorem Netfliksa. Oprócz nich w zupełnie nowych rolach w serialu pojawią się też Marek Kalita, Wojciech Kalarus, Monika Obara i Barbara Jonak.

Czytaj także: Czarna Pantera – Król może być tylko jeden.

W najnowszym sezonie serialu ponownie zobaczymy również znane twarze z poprzednich odcinków. Przede wszystkim pojawi się Agata Kulesza, która w serialu gra główną bohaterkę, skompromitowaną sędzię Alicję Mazur. U jej boku pojawi się Aleksandra Adamska, wcielająca się w charakterystyczną Pati. W postać kierownika penitencjarnego Hepnera wciela się Adam Woronowicz

Skazana – serial inspirowany popularną książką

Za realizację 3 sezonu serialu odpowiada Zespół Produkcji Fabularnej. Realizacją scenariusza zajmowała się główna scenarzystka Karolina Szymczyk-Majchrzak, a współpracowały z nią Ewa Popiołek i Hanna Węsierska.

Co interesujące, pierwszy sezon serialu inspirowany był książką non-fiction Ewy Ornackiej Skazana. Był to wywiad z Beatą Krygier, asesor sądową, która sama skazana została na karę więzienia. Po latach w rozmowie z dziennikarką i reportażystką postanowiła opowiedzieć swoją historię.

Książkę, która ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis, kupić można poniżej:

Tagi: Skazana,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Skazana
Ewa Ornacka7
Okładka książki - Skazana

Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem Skazane...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje