Śliczni

Tom 2 cyklu Brzydcy

🍁🍁🍁

„Nowa” Tally Youngblood bardzo się zmieniła. Właśnie skończyła szesnaście lat, przeszła operację, stała się idealnie piękna i weszła w świat niekończącej się zabawy w Mieście Nowych Ślicznych. Kiedy jednak na balu kostiumowym niespodziewanie pojawia się tajemniczy nieznajomy przebrany za agenta Wyjątkowych Okoliczności, do dziewczyny powracają strzępy wspomnień i uczuć. W jej głowie rodzi się mnóstwo pytań o sens nowego, cudownego życia, powrót do Nowego Dymu i chłopaka, którego w ogóle nie pamięta. Każdy wybór niesie nieodwracalne konsekwencje. Czy Tally uda się dotrzeć do prawdy o sobie i odzyskać miłość.

🍁🍁🍁

„Śliczni” autorstwa Scotta Westerfelda to drugi tom cyklu ,,Brzydcy”.

Jest to dystopijna seria, która całkowicie mnie oczarowała, czego się zupełnie nie spodziewałam. A czemuż to?

Szczerze ja zwykle nie przepadam za science fiction. Jest to odłam fantastyki, do którego mnie zupełnie nie ciągnie, jednak czytając, tę książkę w ogóle o tym nie pamiętałam.

A wręcz przeciwnie. Już po lekturze pierwszego tomu zachwycałam się kreacją przedstawionego w książce świata, samym pomysłem na fabułę, jak i przedstawionymi w niej postaciami.

Tym razem byłam jeszcze bardziej podekscytowana, gdyż książka ,,Śliczni” okazała się podwojeniem czytelniczych przyjemności.

Dużo akcji, ciągle zmieniające się wątki i do tego to napięcie. Jak dla mnie rewelka, choć nie powiem, że była to idealna pozycja.

Jak niemal w każdym przypadku posiadała też drobne makamenty.

Przykładowo niektóre momenty były odrobinę przesadzone, a niektóre wątki wydawały, się zupełnie bez sensu.

Jednak w większości uważam, że była to bardzo przyjemna lektura.

Naprawdę nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Polecam.

Kup książkę Śliczni

Nieważcy t.2
Scott Westerfeld0
Okładka ksiązki - Nieważcy t.2

Aya Fuse wraz z ekipą szalonych Szczwanych Lasek odkrywa coś, co, jak się wydaje, może zagrozić całemu światu. Kiedy publicznie ujawnia swoje podejrzenia...

Lewiatan
Scott Westerfeld0
Okładka ksiązki - Lewiatan

Alek, syn arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i Zofii Chotek, pada ofiarą intryg politycznych i po śmierci rodziców w Sarajewie musi uciekać z Austro-Węgier...